Już wkrótce Inauguracja Szkoły Demokracji 2021 - ważne informacje!

Inauguracja programu "Szkoła Demokracji" realizowanego w ramach projektu "Akademia Demokracji" jest to pierwszy element wsparcia dla uczestników projektu (uczniowie i uczennice szkół podstawowych i ponadpodstawowych w wieku 12-19 lat zakwalifikowani w rekrutacji). Ze względu na COVID-19 Inauguracja odbędzie się zdalnie (online) poprzez platformę MS Teams w formie jednodniowego wydarzenia w godzinach 10:00-16:15. Zespoły projektowe z zakwalifikowanych szkół mają do wyboru dwa terminy: 15.10.2021 r. oraz 21.10.2021 r. To wydarzenie, które stanowi szkolenie wprowadzające do programu i składa się z wykładów wprowadzających i warsztatów z trenerami.

Program (taki sam w obydwu terminach):

10:00 - 11:00 - przywitanie uczestników, wykład wprowadzający w tematykę programu "Szkoła Demokracji", ramowy harmonogram i wprowadzenie techniczne;

11:00 - 15:45 - warsztaty z trenerami w podziale na grupy (podczas tej cześci przewidziana jest przerwa);

15:45 - 16:15 - podsumowanie warsztatów oraz Inauguracji, zakończenie Inauguracji;

Każdy z uczestników otrzyma wcześniej indywidualne konto do platformy, szczegółowy program oraz instrukcję techniczną do logowania się i poruszania po platformie w trakcie wydarzenia.

LOGINY I HASŁA DOSTĘPU DO PLATFORMY - Sprawdźcie przed wydarzeniem!

W tej edycji inauguracja odbędzie się wyłącznie w formie on-line. Każdy uczestnik - uczeń i uczennica i opiekunowie zespołów otrzymają indywidualne loginy i hasła dostępu do platformy Microsoft Teams, na której odbędzie się wydarzenie. Gdy je otrzymacie, sprawdźcie Wasze loginy i hasła dostępu przed Inauguracją.

WYDARZENIE - Gdzie?

Wydarzenie odbędzie się na platformie Microsoft Teams. Do udziału nie jest konieczna instalacja aplikacji, ale zachęcamy, aby to zrobić dla większej wygody. Możecie wejść na platformę poprzez link TUTAJ lub przez aplikację, która jest do pobrania TUTAJ.

UDZIAŁ - aspekty techniczne - forma uczestnictwa

Mając na uwadze dynamiczną i zmieniającą się sytuację epidemiologiczną oraz w trosce o Wasze zdrowie, zapewniamy, że jesteśmy elastyczni odnośnie Waszej formy udziału w Inauguracji. Każdy uczestników otrzymuje indywidualny login i hasło do platformy.

Jest bardzo ważne, aby każdy uczeń i uczennica z Waszego zespołu wziął udział w Inauguracji! To istotny element programu, obowiązkowy do dalszego udziału. Chcemy to umożliwić wszystkim uczniom. Uczniowie mogą wziąć udział w Inauguracji w takiej formie, jaka będzie dla nich możliwa w tej sytuacji (niezależnie od Waszej deklaracji wcześniej). Oto poszczególne opcje udziału z ważnymi uwagami:

Wariant udziału nr 1.

Jeśli bierzecie udział jako zespół przed jednym komputerem - wybierzcie wcześniej, z czyjego konta (loginu) będziecie korzystać i się logować na wydarzenie.

Wariant udziału 2.

Jeśli bierzecie udział indywidualnie przed własnymi komputerami - zalogujcie się wcześniej, sprawdźcie loginy i hasła dostępu (gdy je otrzymacie). Wówczas prosimy Was również o to, byście podczas udziału w warsztacie, mieli ze sobą kontakt jako zespół szkolny równolegle, czyli wewnętrzny kanał komunikacji, np. założyli grupę na messengerze. To pozwoli Wam razem wykonywać online pewne ćwiczenia w trakcie warsztatu z trenerem.

Wariant udziału 3. opcja mieszana - WAŻNE!

Jeśli planowaliście brał udział jako zespół przed jednym komputerem, ale ktoś z Waszego zespołu lub cały zespół nie może być w jednym miejscu, członkowie Waszego zespołu (część lub cały zespół) mogą wziąć udział indywidualnie przed komputerami.

Jeśli planowaliście być razem przed jednym komputerem, ale jacyś uczniowie z Waszego zespołu albo cała grupa nie może brać udziału w jednym miejscu razem, prosimy, by te osoby wzięły udział w inauguracji ze swoich indywidualnych kont na swoich komputerach. Wówczas podczas warsztatu z trenerami miejcie swój wewnętrzny kanał komunikacji, np. grupa na messengerze, co pozwoli Wam razem wykonywać ćwiczenia zdalnie.

Nie musicie nas informować o tym wcześniej! Po prostu tego dnia zalogujcie się - ci którzy będą razem przed jednym komputerem na jednym loginie, a pojedyncze osoby, które będą osobno na własne, indywidualne loginy, które otrzymacie.

Jednocześnie przypominamy, że udział w całej Inauguracji jest ważnym elementem przygotowania i jest obowiązkowy dla wszystkich uczestników. Jak napisaliśmy wyżej - dopuszczamy różne formy udziału uczniów w wydarzeniu, ale najważniejsza jest ich obecność.

PRETEST do wypełnienia dla uczniów i uczennic

Prosimy, aby w miarę możliwości każdy uczeń i uczennica przed Inauguracją wykonał pretest - badanie umiejętności. Jest ono do wypełnienia tutaj - WYPEŁNIJ PRETEST. Będziemy o tym przypominać również podczas wydarzenia.

KWESTIE SPRZĘTOWE

Będziecie potrzebować: sprawnego laptopa/komputera, mikrofon oraz oczywiście dostępu do internetu. Mile widziana będzie też włączona kamera.

PODZIAŁ NA GRUPY

Wszyscy uczniowie z jednej szkoły są przydzieleni do jednego trenera. W jednej grupie warsztatowej jest kilka szkół.

W przypadku jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu.

Do zobaczenia! :)