Instrukcja do platformy i ważne wskazówki

Drodzy i Drogie,

W załączniku instrukcja do zarejestrowania się i poruszania po platformie, a poniżej kilka ważnych wskazówek.

Jak zgłosić problem?

Jeśli coś nie działa, pojawiają się jakieś błędy, prosimy o pilny kontakt bezpośrednio do nas na maila szkola.demokracji@ceo.org.pl. 

Prosimy o opisanie problemu w mailu oraz jeśli się da - dodanie screenshota - zrzutu ekranu (skrót ctrl+C+printscreen, a następnie w mailu ctrl C+V lub zapisanie obrazu i dodanie w zalączniku). Postaramy się wam pomóc i odpowiedzieć możliwe najszybciej na każde zgłoszenie!

Instrukcja do platformy

Przypominamy, że jest instrukcja obsługi do platformy, która znajduje się w załączniku. Tam również możecie poszukać odpowiedzi na Wasze pytania i trudności.

Pojawiające się trudności - rozwiązania i wskazówki

Przepraszamy za wszelkie trudności - staramy się nad nimi pracować, jeśli to możliwe! Poniżej możecie znaleźć rozwiązania i wskazówki dla tych, które mogą się pojawić i wskazania, jak ich uniknąć.

1. Problem z dodaniem diagnozy.

Jeśli platforma nie będzie przyjmować Waszej diagnozy, zamieńcie Wasze zaznaczenie odpowiedzi "zdecydowanie się nie zgadzam" na "nie zgadzam się".

Pracujemy nad rozwiązaniem problemu, niestety może ono jeszcze trochę potrwać, dlatego sugerujemy póki co zaznaczenie odpowiedzi "nie zgadzam się" i dodanie poniżej w polu Co w obszarze "Komunikacja i media" wymaga poprawy w naszej szkole // czym chcielibyście się zająć? komentarza.

2. Problem z zapisaniem relacji

Niektórzy zgłosili, że po dodaniu relacji i uzupełnieniu wszystkich pól, gdy chcieli zapisać platforma kazała im się ponownie zalogować, a po zalogowaniu nie była widoczna dodana relacja. Niestety tak się może zdarzyć, gdy podczas dodawania relacji, wygaśnie sesja, czyli maksymalny czas podczas którego użytkownik może być zalogowany na jednej stronie. Ten czas jest z góry ustawiony. Po wygaśnięciu sesji konieczne jest ponowne zalogowanie na platformie. Sesja trwa 1h (60 minut).

Aby uniknąć wylogowania podczas dodawania relacji, zalecamy napisanie tekstu relacji w osobnym pliku, np. wordzie na komputerze, a następnie przekopiowanie treści do relacji, w której chcecie dodać tekst. To znaczeni ułatwi Wam pracę, a przypadku wygaśnięcia sesji nie spowoduje utraty dodanej treści.

Mamy nadzieję, że problemów z platformą będzie jak najmniej. Gdyby pojawiły się jakieś, piszcie do nas śmiało! :) Miłego korzystania!

Pliki do pobrania