Zadanie przed konferencją - przygotujcie wizytówkę wyzwania!

Instrukcja - zadanie do wykonania przed konferencją

na podsumowanie programu Szkoła Demokracji

III edycja rok szkolny 2021/22

Na podsumowaniu programu podczas warsztatu z trenerem zespoły projektowe będą dzieliły się doświadczeniem zdobytym podczas realizacji wyzwań. Dla lepszego przygotowania się do warsztatu, prosimy Was o wykonanie zadania przed konferencją związanego z Waszymi działaniami.

Jak wykonać zadanie przygotowujące do konferencji?

1. Wybierzcie jedno zrealizowane przez siebie wyzwanie, którym chcecie się podzielić z uczestnikami (z dowolnego zrealizowanego przez Was obszaru). Możecie wybrać wyzwanie, z którego jesteście najbardziej dumne i dumni, ale również takie, które sprawiło Wam trudności, ale było cennym doświadczeniem i chcecie o nim opowiedzieć innym.

2. Przygotujcie opis wyzwania oraz odpowiedź na pytanie

Opiszcie, co najważniejszego zrobiliście, osiągnęliście w wyzwaniu w maksymalnie dwóch zdaniach oraz krótko napiszcie odpowiedź na poniższe pytania:

• Co zmieniło to wyzwanie w Waszej szkole? Jak to co zrobiliście zmieniło waszą szkołę?
  • Co uważacie za wasz  sukces w tym wyzwaniu? Pomyślcie nie tylko o tym, co udało się na poziomie szkoły lub grupy ale również o tym co poszczególne osoby z zespołu uznają za swoje osobiste sukcesy.

Skupcie się na najważniejszych rzeczach. Podczas wydarzenia będzie krótki czas na zaprezentowanie Waszego wyzwania - to będzie jego streszczenie.

3. Stwórzcie grafikę/plakat lub filmik do 2 min prezentujący w kreatywny sposób wybrane przez was wyzwanie

Stwórzcie grafikę/plakat lub filmik trwający max. 2 min prezentujący w kreatywny sposób wybrane przez was wyzwanie. Od Was i Waszej pomysłowości zależy jak dokładnie chcecie przedstawić wasze działanie - dajcie się ponieść wodzy wyobraźni! ;)

Jeśli wybierzecie filmik, musicie go następnie wgrać na Youtube lub inny serwis (najlepiej w ustawieniach prywatności wybrać "Niepubliczny", aby tylko każda osoba, której udostępnicie link mogła zobaczyć wasz film) albo wgrajcie filmik na dysk online (chmurę) i udostępnijcie link. Link do wgranego w dowolne miejsce filmu  lub grafikę/plakat dodajcie do Waszej wizytówki na naszym padlecie (opis jak to zrobić w kolejnym punkcie).

4. DODAJCIE WIZYTÓWKĘ WASZEGO WYZWANIA NA NASZYM PADLECIE DO 12 KWIETNIA!

Opis wyzwania i odpowiedź na pytania wraz z filmem lub grafiką/plakatem prezentującym wybrane wyzwanie dodajcie do naszego padletu - to będzie wizytówka Waszego wyzwania.

W skład wizytówki wyzwania wchodzą:

• nazwa i miejscowość szkoły
  • opis wyzwania w dwóch zdaniach oraz odpowiedź na wybrane pytanie
  • link do wyzwania
  • grafika/film prezentujący Wasze wyzwanie, załączony/dodany do wizytówki

Gdzie i do kiedy dodać wizytówkę? Link do padletu

Dodajcie Waszą wizytówkę do 12 kwietnia do naszego padletu, który jest TUTAJhttps://padlet.com/szkolademokracji1/podsumowanie

Jak dodać wizytówkę wyzwania do padletu?

Aby dodać zadanie w odpowiedniej kolumnie z Waszym mentorem, naciśnijcie plus, a następnie:

• w tytule wpiszcie nazwę szkoły i miejscowość;
  • w treści wpiszcie w dwóch zdaniach opis Waszego działania i krótką odpowiedź na pytania: Co zmieniło to wyzwanie w waszej szkole? Jak to co zrobiliście zmieniło waszą szkołę? Co uważacie za wasz sukces w tym wyzwaniu?;
  • stwórzcie grafikę (np. w canvie) lub kolaż albo filmik trwający max. 2 min prezentujące w ciekawy i kreatywny sposób jedno, wybrane przez Was wyzwanie, które chcecie zaprezentować innym szkołom i dodajcie materiał do wizytówki. Jeśli wybraliście stworzenie filmiku, dodajcie go na youtube, innej platformie lub do dysku online i na padlecie za pomocą przycisku "łącze" dodajcie link do filmiku do Waszej wizytówki. Jeśli wybraliście stworzenie grafiki, dodajcie ją do Waszej wizytówki na padlecie za pomocą przycisku "prześlij" (ze strzałką).

WAŻNE! Wasza dodana wizytówka nie pojawi się od razu na padlecie - konieczne będzie jej zatwierdzenie przez koordynatorkę, dlatego nie martwcie się, że wyniki Waszej pracy nie pojawią się na tablicy od razu. Wasze zadanie będzie widoczne później, po zatwierdzeniu.

>> PADLET, do którego trzeba dodać wizytówkę wyzwania znajduje się TUTAJ <<

Dodajcie wizytówkę do 12 kwietnia 2022.

4. Podczas warsztatu trener przeprowadzi ćwiczenie z wykorzystaniem Waszych wizytówek w celu prezentacji Waszych wyzwań i doświadczeń, będzie mogli zaprezentować swoje grafiki/filmiki przedstawiające wybrane wyzwanie, a także odpowiedzi na pytania i podzielić się tym, co zrobiliście, co się Wam udało zmienić w szkole i co uważacie za sukces działania.

Powodzenia w tworzeniu wizytówek wyzwań! :)

Jeśli macie jakieś pytania, piszcie na adres: szkola.demokracji@ceo.org.pl