Publikacja "Młodzi w Akcji – Wiwat Niepodległość!"

Dodano: 21.12.2020

Kategoria: Przewodniki i Poradniki

Przedstawiamy publikację: "Młodzi w Akcji - Wiwat niepodległość! Przewodnik po programie" w wersji elektronicznej. 

W publikacji wspominamy historie wielu lokalnych bohaterów i bohaterek, poruszamy zagadnienia związane ze współczesnym patriotyzmem oraz podpowiadamy, jak można świętować niepodległość w ciekawy i angażujący dla młodych ludzi sposób.

Autorzy publikacji:

Piotr Frączak
Działacz sektora obywatelskiego, autor artykułów i publikacji poświęconych funkcjonowaniu sektora pozarządowego w Polsce, takich jak m.in. Trzeci sektor w III Rzeczypospolitej (2001), W poszukiwaniu tradycji. Dwa dwudziestolecia pozarządowych inspiracji (2013). W 2011 r odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Alicja Pacewicz
Współzałożycielka Centrum Edukacji Obywatelskiej. Pomysłodawczyni i liderka programu Szkoła z klasą, nominowanego w 2012 r. do nagrody UNESCO. Opracowuje programy edukacyjne i szkoleniowe (m.in. Kształcenie obywatelskie w szkole samorządowej, Szkoła z klasą 2.0, Ślady przeszłości, Młodzi Przedsiębiorczy, Młodzi Aktywiści Prezydencji), podręczniki dla uczniów, scenariusze zajęć i poradniki dla nauczycieli, materiały szkoleniowe. Redaguje publikacje wydawane przez CEO. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli i trenerów. W 2011 r. odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitny wkład w budowanie społeczeństwa obywatelskiego w Polsce po 1989 r.

Zespół programu Młodzi w Akcji: Anna Mitura, Tomasz Piątek, Mateusz Wojcieszak
Koordynatorzy programów edukacyjnych w Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Aby pobrać publikację, należy kilknąć w załącznik.

Pliki do pobrania