Tablica Samorządu Uczniowskiego

Komunikacja i media: "2. Wprowadzamy stały sposób komunikacji między uczniami i władzami SU."

Dodano: 05.04.2022

Najpierw udaliśmy się do Pani Dyrektor z prośbą o udostępnienie nam w szkole miejsca na zawieszenie tablicy Samorządu. Pani Dyrektor zaproponowała, abyśmy wykorzystali jedną z wiszących już tablic, która nie jest dobrze zagospodarowana. Pomysł bardzo nam się spodobał, ponieważ znajduje się ona na parterze, blisko głównego wejścia do szkoły i zaraz przy schodach, którymi codziennie przemieszczają się uczniowie i nauczyciele. Nasza tablica mogłaby być stamtąd widoczna od razu.

Następnie część naszego zespołu, która nie pracowała nad poprzednim wyzwaniem, spotkała się kilkukrotnie, aby opracować pomysły dot. tego, co można zamieścić na tablicy. Uznaliśmy, że najlepiej będzie zacząć od tego, co ostatnio udało nam się zrobić jako Szkole Demokracji, ale i jako całej społeczności szkolnej. W tym dziale zamieściliśmy na razie informacje o wprowadzeniu przez nas różowej skrzyneczki, wynikach głosowania w sprawie nowego wzoru mundurka, a także działaniach na rzecz Ukrainy, które zainicjował szkolny wolontariat.

Wpadliśmy również na pomysł utworzenia adresu mejlowego Samorządu Uczniowskiego (udało nam się uzyskać na to zgodę Pani Dyrektor), który zamieściliśmy na naszej tablicy, zachęcając uczniów do zgłaszania nam pomysłów na różne zmiany i inicjatywy.

Musieliśmy jeszcze opracować teksty i grafiki, a następnie wydrukowane w kolorze (aby gazetka bardziej przyciągała uwagę) zawiesiliśmy na naszej tablicy.

W realizację wyzwania zaangażowani są również Przewodniczący i Seketarz Samorządu Uczniowskiego (nie należą oni do zespołu Szkoła Demokracji). Cały Zarząd SU będzie się angażować w aktualizowanie treści na tablicy.

Największą trudnością było brak ciekawych pomysłów na początku.

Cieszy nas, że udało nam się ukończyć wyzwanie i że nasza tablica już przyciągnęła uwagę uczniów.