DEMOKRACJA TO NASZ CEL

Wybory i kwestie formalne: "2. Organizujemy debatę wyborczą pomiędzy kandydatami i kandydatkami w szkole."

Dodano: 05.04.2022

Wybory do Rady Samorządu Wychowanek to dla nas ważne wydarzenie bowiem wybieramy osoby które będą nas reprezentować.

Już na początku roku opiekunowie Samorządu ogłaszają nabór do Sztabu Wyborczego, który jednocześnie zajmuje się organizacją przygotowań a także debaty wyborczej.

Już we wrześniu odbyły się 4 spotkania sztabu z kandydatkami do Rady SW. Był to czas kiedy kandydatki przygotowywały się do prezentacji swojej kandydatury. Sztab wyborczy przeprowadzał sondaże - filmy dotyczące tematyki demokracji w szkole.

Po ustaleniu terminu debaty na 1 października 2021r. przygotowano ogłoszenia - zaproszenia na debatę. W spotkaniu brała udział cała społeczność.

Debata składała się z kilku części:

1. Demokracja - co to w ogóle znaczy
  2. Kilka słów o kandydatkach
  3. Prezentacja Kandydatek
  4. Debata wyborcza
  5. Podsumowanie - wystąpienie p. Dyrektor

W realizację wyzwania zaangażowany był sztab wyborczy tj. 6 dziewcząt w tym przedstawicielka każdej z klas.

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?:

Najtrudniejsze w wyzwaniu były przygotowania, które obejmowały szereg zadań min. robienie wywiadów, nagrywanie, montowanie filmu, organizacja techniczna sali.

Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?:

Sukcesem jest to, że wszyscy uczestnicy debaty wykazywali zainteresowanie i skupienie. Padało wiele pytań do kandydatek zarówno od dziewczyn jak i dorosłych. Wszyscy bardzo poważnie potraktowali spotkanie. Oznacza to dla nas, że wybór naszej reprezentacji jest ważnym wydarzeniem.