Nowy wzór mundurka

Podejmowanie decyzji: "1. Ważną dla społeczności szkolnej decyzję podejmujemy w procesie współdecydowania, zgodnie z kryteriami dobrego wspólnego podejmowania decyzji (opisane w Przewodniku).."

Dodano: 05.04.2022

W naszej szkole mundurki obowiązują od dawna. Niestety, niewielu uczniów jest zadowolonych z tych, które mamy. W tym roku przyjęlismy jako jedno z najważniejszych zadań Samorządu Uczniowskiego wprowadzenie dodatkowego wzoru mundurka.

Zaczęliśmy od rozmów z Panią Dyrektor, która - mimo naszych obaw - nie skreśliła od razu naszego pomysłu. Przedyskutowaliśmy nasz pomysł również z Radą Rodziców, która myślała nad tym samym i przygotowała dla nas nawet kilka propozycji. Wybraliśmy kilka najlepszych wg nas wzorów i zaproponowaliśmy kolorystykę zgodną z barwami naszej szkoły (granat i błękit). Opiekunka zespołu zaprezentowała naszą propozycję na spotkaniu Rady Pedagogicznej, podczas której nauczyciele poparli nasz pomysł.

Następnie przygotowaliśmy w Formsach ankietę z 9 wzorami mundurków i rozesłaliśmy ją do wszystkich uczniów klas 1-8. Frekwencja w głosowaniu wyniosła nieco ponad 50%. Tym sposobem wyłoniliśmy 1 model, który zyskał największe poparcie - jest to granatowa bluza z zamkiem. Uznaliśmy, że dobrym pomysłem będzie wyjście naprzeciw uczniom i wprowadzenie dodatkowo jeszcze błękitnej wersji tego modelu, aby każdy znalazł coś dla siebie. Pani Dyrektor przyjęła naszą propozycję.

Jako zespół projektowy zakończyliśmy nasze działania w tym temacie. Teraz Pani Dyrektor ustala szczegóły z Radą Rodziców, abyśmy wkrótce mogli zacząć składać zamówienia na wybrane przez nas mundurki :)

Cały Zarząd Samorządu Uczniowskiego, wszyscy uczniowie szkoły (w ankiecie), Rada Rodziców, Nauczyciele i Pani Dyrektor.

Najtrudniejsza była wieloetapowość tego zadania.

Sukcesem jest to, że po wielu latach niezadowolenia z naszych mundurków udało nam się przekonać dorosłych do wprowadzenia mundurka w postaci bluzy z logo szkoły, która będzie dla nas po prostu wygodniejsza.