WAŻNE BY BYĆ W KONTAKCIE

Komunikacja i media: "4. Wprowadzamy stały sposób komunikacji uczennic i uczniów z dyrekcją."

Dodano: 05.04.2022

W naszej placówce wspólne podejmowanie decyzji to priorytet. Wymiana informacji i podejmowanie decyzji następuje podczas zebrań grupowych, społeczności oraz codziennych apeli szkolnych.

Dodatkowo, raz na 2 miesiące przedstawicielki Rady Samorządu spotykają się z kierownictwem placówki aby poruszać ważne dla nas sprawy.

Jesteśmy placówką całodobową więc kontakt z kierownictwem jest ważny.

Podczas zebrań Samorządu Wychowanek okazało się, że zdążą się, że potrzebujemy kontaktu interwencyjnego, w nagłych przypadkach lub w celu potwierdzenie spójnych informacji. Dlatego pojawił się pomysł starzenia dodatkowego sposobu komunikowania się z dyrekcją.

Pomysł ten został wspólnie omówiony a następnie przedstawiony podczas zebrania Rady Samorządu Wychowanek z Kierownictwem 28 marca 2022r.

Wiktoria - przewodnicząca Rady SW założyła grupę na messengerze. Podczas spotkania określono również zasady komunikowania się:

1. Nazwa grupy: Samorząd/Kierownictwo; Skład: Dyrektor:Tomasz Stuła, Wicedyrektor ds. dydaktycznych: Bozena Charczuk, Wicedyrektor ds. opieki i wychowania: Barbara Kajdana, Przewodnicząca Rady SW: Wiktoria Kraśniewska, Wiceprzewodnicząca: Aleksandra Zdebiak, Sekretarz: Karolina Gabryś.
  2. Wiadomości wysyłamy w godzinach 8.00-20.00
  3. Przestrzegamy kultury słowa pisanego.
  4. Po każdym spotkaniu zespołu kierowniczego z Radą Samorządu Wychowanek sekretarz wpisuje, do informacji uczestników ustalenia ze spotkania.
  5. Przesyłane informacje dotyczą spraw dotyczących życia w placówce. (nie prowadzimy rozmów prywatnych na forum grupy)

W realizację zadania zaangażowane były realizatorki Programu Szkoła Demokracji oraz Rada Samorządu Wychowanek.

Wszystkie dziewczyny miały możliwość, podczas zebrania Samorządu zgłaszania potrzeb i wskazań co do funkcjonowania grupy.

Najtrudniejsze dla nas było określenie wspólnych zasad funkcjonowania grupy, tak aby każdy czuł się na jej forum bezpieczny i poważnie traktowany.

Tego typu komunikacja pozwoli nam również na nauczenie się nawiązywania kontaktów służbowych oraz dbania o kulturę słowa co może być na początku trudne.

Uważamy, że naszym sukcesem jest przekonanie Naszego Kierownictwa do sensu i potrzeby starzenia nowego środka komunikacji.