Dzień Integracyjny

Działania uczniów i uczennic: "3. Organizujemy dzień integracyjny lub noc integracyjną dla uczniów szkoły, podczas których każda klasa jest odpowiedzialna za przygotowanie poszczególnych elementów wydarzenia."

Dodano: 05.04.2022

W ramach wyzwania postanowiłyśmy zrobić dwie imprezy integracyjne dla całej społeczności: ,,Przedświąteczny Mix" 22 grudnia 2021r i ,,Pierwszy Dzień Wiosny" 21 marca 2022r.

Obydwie imprezy były inicjatywą dziewczyn a ich pomysł pojawił się na zebraniu Samorządu Wychowanek. Jako, że obydwie akcje miały elementy niespodzianek to Rada Samorządu ogłosiła nabór do organizacji imprez w które później zaangażowane były wszystkie wychowanki.

,,Przedświąteczny Mix" to dzień przed naszymi wyjazdami na przepustki świąteczne. W tym dniu każda z nas miała możliwość wejścia w klimat i atmosferę bożonarodzeniową. Każda klasa zamieniła się w salę tematyczną i tak była sala pn. Świąteczne Wypieki, Sylwestrowa Metamorfoza, Kawiarenka, Świąteczne Pląsy, Świąteczne Kino.

,,Pierwszy Dzień Wiosny" to dla nas czas nieco luźniejszy. W tym dniu Rada Samorządu z wybranym grupą przygotowała rozgrywki klasowe: Wiosenne krzyżówki i rebusy, rozgrywki sportowe oraz konkurs plastyczny: Wiosna w moich oczach.

Każde z działań rozpoczynało się zebraniem grupy organizacyjnej, ustaleniem przebiegu działań oraz podziału zdań. Każda z grup przygotowywała swoje podzadanie za które była odpowiedzialna. Kilka dni przed imprezą wystosowano zaproszenie dla całej społeczności, przedstawiając ogólne zasady uczestnictwa w imprezie.

Każdorazowo po zakończeniu podsumowujemy zadanie zbierając informację od wszystkich uczestników działania.

Oprócz zespołu projektowego zaangażowane były przedstawicielki Rady Samorządu Wychowanek ora dziewczyny, które zgłosiły się podczas zebrania Samorządu do organizacji imprezy.

Obydwie aktywności angażowały całą społeczność placówki.

Najtrudniejsze dla nas było to, że zawsze w takich sytuacjach zdarzają się słowa krytyki podczas podsumowania. Są one jednak ważne bo dają wskazówki do dalszej pracy.

Zdecydowanie największym sukcesem jest to, że zrobiłyśmy obie imprezy same, od początku do końca bez żadnej pomocy osób dorosłych.