Dzień kreatywności

Działania uczniów i uczennic: "3. Organizujemy dzień integracyjny lub noc integracyjną dla uczniów szkoły, podczas których każda klasa jest odpowiedzialna za przygotowanie poszczególnych elementów wydarzenia."

Dodano: 08.04.2022

W tym obszarze mamy do zrealizowania dwa wydarzenia w kwietniu pierwsze to dzień bez plecaka, który zrealizowaliśmy na wiele próśb naszych uczniów.

Przebieg wydarzenia:

1. Rozmowa z dyrekcją o możliwości organizacji takiego dnia.
  2. Ogłoszenie w mediach społecznościowych informacji o tym dniu- wybraliśmy 1.04, aby tym samym zachęcić uczniów do kreatywności.
  3. W dniu 1.04 Samorząd przechodził się po klasach robił zdjęcia, a potem wszyscy spotkaliśmy się na długiej przerwie do wspólnego zdjęcia.
  4. Powstał filmik i galeria zdjęć na facebooku.
  5. Informacje o nagrodach ogłoszone będą dopiero pod koniec kwietnia.

Drugie wydarzenie to Dzień Talentów

1. rozmowa z Dyrekcją i ustalenie terminu
  2. wypadło na środę przed świętami 13.04 - środa, bo wtedy są wszyscy uczniowie - w naszej szkole część uczniów klas branżowych ma zajęcia u pracodawcy i tylko w śrdę są wszyscy w szkole.
  3. ogłoszenie w klasach podczas, ze 13.04 odbędzie się Dzień Talentów - każdy, kto wcześniej się zgłosi będzie mógł zaprezentować swój talent w auli przed komisją, z występów będą nagrywane filmiki, które zaprezentowane będą w mediach społecznościowych i uczniowie będą mogli oddawać głos na swojego faworyta. Zmontujemy też jeden wspólny filmik. Komisja, przed która prezentować będą się uczniowie wybierze też swojego faworyta.

W realizację zadania zaangażowały się uczennice z klasy 1 i uczniowie, którzy biorą aktywny udział w pracach SU.

Jeśli chodzi o "Dzień bez Plecaka" to najtrudniejsze było zrobienie wszystkim zdjęcia.

Tym razem kreatywność uczniów przerosła nasze oczekiwania. Zaskoczyło nas, że niemal cała społeczność szkolna zaangażowała się w zadanie. Były plecaki indywidualne ale też zespołowe wykonanie.

Jesteśmy bardzo zadowoleniu, że udało nam się zrealizować ten dzień w szkole.

Relacja na fb

Inne pliki związane z realizacją wyzwania
Linki związane z realizacją wyzwania: