Plan działania- Ruda Bugaj

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 09.04.2022

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
1. Przeprowadzamy wybory do władz SU zgodnie z zasadami i procedurami opisanymi w poradniku CEO “Wybory do władz SU. Poradnik dla ucznia”.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Pod koniec września odbędą się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Planujemy poprzedzić je debatą kandydatów, podczas której będą mogli zaprezentować swoje poglądy. Wyborcy będą mieli możliwość zadania pytań.

wrzesien 2021

Czy to wyzwanie zrealizujemy obowiązkowo (każdy zespół ma zrealizować minimum 3 wyzwania z 3 różnych obszarów)?
Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole.

Przedstawiciele SU wraz z opiekunem stworzą "pokój" Samorządu Uczniowskiego na Google Classroom. Ma to być kolejny środek komunikacji ze społecznością szkolną- mamy juz tablicę informacyjną SU, Skrzynkę na listy do SU. Będziemy zamieszczać tam informacje na temat życia szkoły, konkursy, działania SU, ankiety itp. W działaniach wsparciem będą opiekunowie SU oraz wychowawcy klas.

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
1. Przeprowadzamy diagnozę potrzeb i zainteresowań młodzieży w naszej szkole. Obejmuje ona wszystkich uczniów i uczennice i jest z wykorzystaniem metody innej niż ankieta. Wnioski przekładamy na konkretne działania. Umieszczamy je w planie pracy.

Samorząd Uczniowski przeprowadzi wywiady w klasach.. Wyniki zostaną przeanalizowane i przedyskutowane na spotkaniu Samorządu Uczniowskiego. W miarę możliwości, za zgodą dyrekcji postaramy się wyjść naprzeciw potrzebom uczniów. Styczeń 2022r.

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
3. Tworzymy forum do regularnych spotkań przedstawicieli uczniów oraz rodziców i nauczycieli (w formie nieformalnej lub jako rada szkoły). Chcemy wspólnie dyskutować o bieżących sprawach szkoły).

Chcemy stworzyć forum do regularnych spotkań przedstawicieli uczniów, rodziców i nauczycieli. Planujemy utworzyć takie forum na początku II półrocza.

Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
2. Organizujemy dyskusje klasowe lub szkolne o tym co nas motywuje do nauki. Wnioski przedstawiamy nauczycielom i opracowujemy konkretne propozycje do wprowadzenia w życie.

Planujemy przeprowadzić dyskusje klasowe, których celem będzie stworzenie bazy z informacjami "Co nas motywuje?, w planach mamy równiez przeprowadzenie ankiet w MS Forms. dla uczniów .  Najczęściej powtarzające się propozycje Samorząd przedstawi uczniom i nauczycielom w czasie Zebrania Korczakowskiego. Luty/marzec 2022.