sprawozdanie

Wybory i kwestie formalne: "4. Robimy przegląd dotychczasowego regulaminu SU, dostosowujemy go do naszych potrzeb i aktualnej sytuacji w szkole. Regulamin zawiera zgodną z zasadami i procedurami demokratycznymi ordynację wyborczą."

Dodano: 09.04.2022

Wraz z grupą uznaliśmy, że sprawdzimy statut naszej szkoły, by móc się upewnić, iż wszelkie kwestie związane z wyborami i SU zawarte owym statusie są zgodne z prawem. Było to bardzo monotonne zadanie, ponieważ musieliśmy się upewniać, iż wszelkie artykuły i pod punkty, które wzbudziły w nas ziarnko niepokoju były napisane w sposób poprawny. Na szczęście okazało się, że wszystkie podpunkty są napisane zgodnie z prawem i wystarczające na potrzeby naszej szkoły.

Związku z tym, że nasza szkoła nie posiada osobnego dokumentu dotyczącej SU, byliśmy zmuszone do sprawdzenia statutu szkoły.

Robiliśmy to tylko w gronie osób należącej do naszej grupy projektowej
Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?:
  1. Analiza wszelkich możliwych nieprawidłowością dotycząca Artykułów i podpunktów
  2. kilka krotne sprawdzanie i upewnianie się nad jednym punktem.
  3. słaba znajomość (jako uczeń) prawa oświatowego

Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?:

Za sukces uważamy:

1. przejrzenie i analizę pod punktów dotyczącą wyborów i SU
  2. większą znajomość dotyczącą zasad jakimi może kierować się SU.
  3. Upewnienie się, iż wszystko jest zgodne z prawem.