Cichy pokój w SP w Łazach

Podejmowanie decyzji: "2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku, remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic, mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież)."

Dodano: 10.04.2022

Realizacja wyzwania przebiega bardzo dobrze.

Projekt jest tak naprawdę dalej w realizacji.

Pomysł na cichy pokój/cichy kącik w szkole był już od dawien dawna. Podczas lekcji zdalnych zlikwidowany został sklepik szkolny, więc zwolniła się jedna sala.

Na początku tego roku odbyła się rozmowa z przedstawicielami klas i temat cichego pokoju przewijał się jako potrzeba uczniów bardzo często. Dlatego też powróciliśmy do tego projektu.

Pierwszy krok zrobiła Pani Dyrektor. Przemalowała salę, nakleiła tapetę na ścianę i zmieniła oświetlenie.

My (uczniowie) zajęliśmy się zorganizowaniem puf, na których można by było sobie usiąść. Teraz musimy oddać dalsze projekty, które uczynią ten pokoik bardziej przytulnym. Mamy pomysł na przeniesienie kwiatków z sal lekcyjnych, w których jest ich mnóstwo więc jak zabierzemy kilka na pewno nic się nie stanie :)) Powstaną też półki z książkami, może jakieś maty sensoryczne...

Jest napisane "spoza zespołu projektowego" ale oczywiście zespół, Pani dyrektor, osoby, które malowały ściany i przyklejały tapetę 😅

Chyba nie było dużych trudności, rzeczy do zorganizowania trudne nie były 🙂

Udało nam się zorganizować pokój ciszy!!!!! Pokój ciszy który próbował zrobić już nie jeden rocznik samorządowy a udało się to nam!!

(odnośnie zdjęć- ławki zostaną usunięte a na umywalkę... mamy fajny plan z kwiatkami :))