Debata oxfordzka- Szkoła Podstawowa w Łazach

Komunikacja i media: "3. Organizujemy szkolną debatę angażującą przedstawicieli całej społeczności szkolnej (uczniów, nauczycieli, dyrekcji, pracowników, rodziców) na ważny dla nas temat."

Dodano: 10.04.2022

SZYBKO!

Debata została zorganizowana 7 kwietnia tylko dla klas 7 i 8, ponieważ nie mieliśmy zbyt dużo czasu. Jednak wszystko się udało i poszło wyśmienicie.

W debacie udział wzięła propozycja i opozycja, klasy 7 i klasy 8, jury w składzie: Pani Dyrektor, Pani Dorota, Pani Barbara; fotograf, zespół SD.

Tematem spotkania było: FARBOWANIE WŁOSÓW w naszej szkole. (Teza przewija się za każdym razem kiedy rozmawia się na temat " Co uczniowie chcieli by zmienić w naszej szkole?") Dlatego też podjęliśmy się tego tematu.

Mówcy przygotowali się wyśmienicie, więc debata wypadła naprawdę dobrze.

W ostatecznym głosowaniu wygrała propozycja, więc teraz będziemy starać się o zmianę statusu i możliwość farbowania włosów bez żadnych nieprzyjemności.

klasy 8, klasy 7, Pani Dyrektor, kilkoro nauczycieli

Wydaje nam się, że najtrudniejsze było zorganizowanie osób na poszczególne funkcje debatanckie :) (Przykładowo: Dzień przed debatą okazało się, że marszałek nie da rady poprowadzić debaty następnego dnia!! Musieliśmy w tempie expressowym zorganizować równie wspaniałego marszałka.)

Udało nam się:

-przeprowadzić ciekawą, potrzebną i wnoszącą coś do szkolnego życia debatę,

-pokazać klasom 7 jak wygląda debata oxfordzka i nauczyć ich jak ją przeprowadzić.