Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole.

Komunikacja i media: "1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole."

Dodano: 10.04.2022

Po powrocie do szkoły, w październiku uczniowie uzyskali możliwość korzystania z nowej formy komunikacji jaką jest radiowęzeł. Pojawiły się też problemy, z tym kto powinien pracować w środku szkolnego przekazu. Szczególnie problem ten ujawnił się między uczniami dwóch klas, które chciały zaangażować się w pracę na tym polu.

Postanowiliśmy więc przeprowadzić rozmowy między obu zaangażowanymi stronami i wypracować kompromis.

W wyniku tych działań powstał projekt regulaminu radiowęzła.

Niestety pod koniec stycznia w naszej szkole było włamanie i kradzież, które pozbawiło również uczniów sprzętu w sali radiowęzła.

Projekt Regulamin Radiowęzła Szkolnego w SP Grabów

1. Zespół radiowęzła tworzą uczniowie zainteresowani pracą w takiej formie działalności szkolnej

i zobowiązujący się do przestrzegania zasad zapisanych poniżej.

2. Nad działalnością radiowęzła oraz stanem jego pomieszczenia czuwa opiekun powoływany

przez dyrektora szkoły.

3. Członkowie zespołu radiowęzła wybierani są raz w roku na przełomie września i października,

w wyniku rozmowy kwalifikacyjnej przeprowadzonej przez władze SU, dyrektora szkoły

i opiekuna SU.

4. Radiowęzeł pracuje w trakcie długich przerw, a jeśli jest taka potrzeba to również na pozostałych

przerwach (np. szczególnie ważne komunikaty lub wydarzenia).

5. Radiowęzeł dostosowuje prezentowaną muzykę do kalendarza imprez i uroczystości szkolnych.

6. Zespół radiowęzła dba o czystość i estetyczny wygląd pomieszczenia.

7. W radiowęźle mogą przebywać uczniowie tworzący jego zespół oraz osoby zaproszone do

realizacji konkretnego zadania.

8. Klucze do pomieszczenia radiowęzła znajdują się w pokoju nauczycielskim.

Pobierane są imiennie rano i zwracane tego samego dnia, po zakończeniu działalności.

Kluczy nie wolno przekazywać osobom postronnym.

9. Nie wolno zamykać drzwi pomieszczenia od wewnątrz.

10. Wszelkie uszkodzenia w radiowęźle są bezzwłocznie zgłaszane opiekunowi Radiowęzła

Szkolnego

Cele i zadania Radiowęzła Szkolnego

– pełnienie funkcji informacyjnej, edukacyjnej i rozrywkowej;

– współpraca z Dyrekcją, Radą Pedagogiczną i Organami Szkolnego Samorządu Uczniowskiego;

– przeprowadzanie akcji na rzecz społeczności szkolnej.

Miał służyć:

• przekazywanie informacji o nieobecności nauczycieli,
  • puszczanie muzyki
  • informacje o wydarzeniach szkolnych
  • jadłospis w stołówce
  • składanie życzeń

Władze SU i uczniowie zainteresowani pracą w Szkolnym Radiowęźle.

Pogodzić różne propozycje i pomysły żeby zostały zaakceptowane przez uczniów.

Przygotowanie projektu regulaminu radiowęzła.