Aktywna przerwa

Podejmowanie decyzji: "2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku, remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic, mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież)."

Dodano: 10.04.2022

Wspólnie z przedstawicielami klas uznaliśmy, że musimy coś zmienić na naszych przerwach. Nie mamy radiowęzła więc muzyka odpada. W związku z tym może kącik do zabawy???? Po rozmowie z Panią Dyrektor zgłosiliśmy potrzebę stworzenia w naszej szkole aktywnej przerwy. Pani Dyrektor przyznała nam rację i nawet zapraponowała,że może uda jej się nam pomóc:)

W międzyczasie Pani Dyrektor udało się zakupić magiczny dywan, z którego bardzo często korzystają najmłodsi. Ale co ze starszymi uczniami?

Poprosiliśmy wszystkich uczniów, aby na karteczkach wyrazili swoje zdanie czego im brakuje na przerwach, w co chcieliby grać??? Z odczytanych głosów często pojawiały takie gry jak m.in. szachy, warcaby, yenga i inne. Pojawiły się też głosy o nowe paletki do ping-ponga.

Postanowiliśmy zorganizować kiermasz wielkanocny, a zebrane pieniążki przeznaczyć na zakup gier.

SU wspólnie z Kołem Wolontariatu przez 4 tygodnie wspólnie wykonywał ozdoby świąteczne, każda klasa z wychowawcami również wykonywała ozdoby, które przekazała na kiermasz. Udało nam się wykonać wiele palemek, jajeczek, kartek, baranków i innych.

W dniu 08.04.2022 roku zorganizowaliśmy kiermasz wielkanocny, o którym poinformowaliśmy wszystkich poprzez informacje ustne i przesłanie wiadomości na dzienniku.

Zebraliśmy kwote 600zł i teraz musimy ją rozdysponować, ale to już po świętach.

Cała szkoła, uczniowie, nauczyciele, Pani Dyrektor

Przygotowanie ozdób było bardzo czasochłonne, a od szycia wielu z nas miało pokute palce, ale już teraz wiemy, że praca popłaca!!!!

Odkryliśmy w sobie mnóstwo talentów artystycznych, każdy pomagał bez wyjątku. Wykazaliśmy się ogromną kreatywnością, bo ozdób było bardzo dużo. Musieliśmy współpracować, niektóre ozdoby były wykonywane w kilka osób, bo były bardzo czasochłonne.. Pomimo. że pracy było mnóstwo to bardzo dobrze się bawiliśmy i miło spędziliśmy wspólny czas.

Nasz kiermasz pokazuje, że wspóna praca całej szkoły przynosi sukces.