Nasz własna czasoprzestrzeń : )))

Podejmowanie decyzji: "2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku, remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic, mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież)."

Dodano: 12.04.2022

Realizacja wyzwania była dla nas wyzwaniem i ciężką pracą. Podzieliliśmy się zadaniami i próbowaliśmy z całych sił dotrzymać terminów. Nasz pomysł stworzenia kącika relaksu, rozmów, odpoczynku oraz miejsca w którym moglibyśmy zaprezentować własne talenty i uzdolnienia przebiegł w następujący sposób :

• nagranie tik toka zachęcającego uczniów do prezentacji swoich talentów i życzeń
  • umieszczenie skrzynki życzeń , talentów na stoliku w szkole, gdzie uczniowie mogli napisać swoje propozycje
  • rozmowa z panią dyrektor o naszym pomyśle ( akceptacja )
  • zaangażowanie uczniów chętnych do prezentacji swoich prac
  • zagospodarowanie przestrzeni - ozdobienie pracami uczniów, wystawa prac uczniów
  • nagrywanie piosenek

Spoza zespołu projektowego nikt nie był zaangażowany. Zauważyliśmy w naszej szkole ogromny spadek zainteresowania czymkolwiek i brak motywacji do jakichkolwiek działań.

Najtrudniejsze były właśnie okoliczności w których się znaleźliśmy. Wojna w Ukrainie no i oczywiście rzeczywistość szkolna , związana z licznymi kartkówkami, sprawdzianami i testami. Uciekający czas również nie byl naszym sprzymierzeńcem. Byliśmy też sami z tym zadaniem. Uczniowie nie chcą angażować się w prace ale chcą korzystać z efektów pracy grupy. Chętnych do przychodzenia do naszego kącika jest bardzo wielu. Niestety do pomocy przy pracach nie ma nikogo.

Sukcesem jest to, że daliśmy radę mimo wszystko i że byli uczniowie, którzy chętnie podzielili się swoimi talentami i którym zależy na tym aby szkoła nie tylko była kojarzona z obowiązkiem nauki ale także z tym, że jest to przestrzeń do spędzania czasu, nawiązywania relacji międzyludzkich i tak bardzo potrzebnych do normalnego funkcjonowania.

Sukcesem jest też to, ze coś się zmieniło, coś drgnęło, ze jednak uczniowie potrzebują takie miejsca i chcą w spokoju zjeść, pogadać , złapać oddech.

Inne pliki związane z realizacją wyzwania