Spotkania z ekspertami dotyczące ekonomii

Działania uczniów i uczennic: "4. Przeprowadzamy spotkanie on-line z ekspertem w formie webinarium lub telekonferencji."

Dodano: 13.04.2022

W ramach realizacji programu przybliżania uczniom podstaw funkcjonowania ekonomii w naszej szkole z inicjatywy członków zespołu Szkoły Demokracji na przestrzeni miesiąca marca w naszej szkole gościło, fizycznie lub online, 3 ekspertów z opolskich i śląskich uczelni. Dzięki uczestnictwu w tych spotkaniach różnych zespołów klasowych, jak i zróżnicowanej tematyce, w zakres której wchodziła zarówno bieżąca sytuacja ekonomiczna w centralnej Europie w związku z wojną, jak i tajniki zawierania umów przy zakupach, każdy uczeń placówki miał możliwość bliskiego kontaktu z zagadnieniami ze świata ekonomii.

Uczniowie szkoły - brali udział w spotkaniach

Grupa uczniów i nauczycieli organizujących spotkania

Znalezienie ekspertów gotowych w ciekawy sposób opowiedzieć o bieżących sprawach w świecie finansów i ekonomii oraz odpowiedzieć na pytania które nurtują uczniów

Uświadomienie uczniów na temat wpływu wydarzeń o zasięgu globalnym na stan gospodarki Polski, a zarazem na sytuację finansową obywateli