plan działania

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 13.04.2022

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
4. Robimy przegląd dotychczasowego regulaminu SU i dostosowujemy go do naszych potrzeb i aktualnej sytuacji w szkole. Regulamin zawiera zgodną z zasadami i procedurami demokratycznymi ordynację wyborczą.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Planujemy poprosić panie z biblioteki o możliwość wglądu w zasady i sprawdzić, czy wszystko jest tak, jak być powinno. W razie konieczności wprowadzimy zmiany, konsultując się z dyrekcją, jeśli będzie wszystko zgodnie z zasadami zostawimy wszystko, tak jak jest. Robimy to zadanie jako obowiązkowe spośród 3, które są minimum. Zadanie zrobimy na przełomie lutego, a marca.

Czy to wyzwanie zrealizujemy obowiązkowo (każdy zespół ma zrealizować minimum 3 wyzwania z 3 różnych obszarów)?
Tak
Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
4. Wprowadzamy stały sposób komunikacji uczennic i uczniów z dyrekcją.

Jest to zadanie, które chcemy zrobić dodatkowo na początku kwietnia. Najprawdopodobniej będzie to skrzynka, do której uczniowie będą mogli anonimowo pisać prośby związane ze zmianami naszej szkoły na lepsze. Członkowie szkoły demokracji będą mieli do niej klucze i będą pilnowali, aby treści, które będą szły do dyrekcji były kulturalne i sensowne. Jeśli uznamy, że jakiś pomysł ze skrzyneczki jest interesujący i wykonalny, ustalimy jakiś plan i przedstawimy dyrekcji propozycję. Myślimy nad tym, żeby skrzyneczkę umieścić w bibliotece.

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
2. Samodzielnie organizujemy działanie z okazji rocznicy odzyskania niepodległości. Korzystamy z pomysłów zamieszczonych na stronie Szkoła Demokracji.

Najprawdopodobniej będzie to jakiś konkurs, nie jesteśmy jeszcze pewni  ale na pewno konkurs  ogłosimy tydzień przed 11 listopada, żebyśmy jakimiś pracami naszych uczniów mogli udekorować szkołę. Jest to zadanie, które robimy obowiązkowo spośród 3 minimum.

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
4. Organizujemy w naszej szkole budżet partycypacyjny. Kwota o której przeznaczeniu decydują uczniowie i uczennice jest nie mniejsza niż 1500 zł.

Problem z zamkami w toaletach był zauważony przez z nas od pierwszego dnia w szkole. Wiemy, że załatwianie naszych potrzeb fizjologicznych w toalecie bez zamka jest bardzo niekomfortowe, dlatego chcemy naszym uczniom dać komfort. Jest to zadanie obowiązkowe, które uznaliśmy za priorytet i chcemy je jak najszybciej wykonać. Zależy nam na samowystarczalności i nie chcemy polegać na pieniądzach szkolnych, więc sami chcemy je zebrać. Niedługo będą mikołajki, więc chcemy zrobić kiermasz i z zebranych pieniędzy kupić zamki. Mamy nadzieje, że dyrekcja szkoły zgodzi się na zrealizowanie mini remontu.

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
3. Organizujemy ogólnoszkolne konsultacje zasad wewnątrzszkolnego oceniania lub programu wychowawczego szkoły.

Planujemy wykonać to zadanie dodatkowo na początku przyszłego roku szkolnego (wrzesień), chcemy przestawić uczniom system oceniania oraz ich program nauczania, dodatkowo, po modernizacji naszej szkoły wyznaczymy miejsce lub osoby, do których dany uczeń z wątpliwościami będzie mógł się udać by móc uzyskać odpowiedzi na jego wątpliowości np. z oceną.