Plan działania zespołu

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 30.11.2021

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
5. Tworzymy instytucję i procedury odnoszące się do łamania praw ucznia oraz konfliktów w naszej szkole (np. rzecznik praw ucznia czy szkolne mediacje procedura czy zgłoszenia złamania praw ucznia).
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Powołanie Rzecznika Praw Ucznia

Czy to wyzwanie zrealizujemy obowiązkowo (każdy zespół ma zrealizować minimum 3 wyzwania z 3 różnych obszarów)?
Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
3. Organizujemy szkolną debatę angażującą przedstawicieli całej społeczności szkolnej (uczniów/nauczycieli/dyrekcji/pracowników/rodziców) na ważny dla nas temat.

W styczniu chcielibyśmy przeprowadzić wśród uczniów ankietę, które tematy z życia szkoły lub sytuacji społecznej są dla nich ważne. Następnie po feriach (luty 2021) chcielibyśmy zaaranżować spotkanie uczniów, nauczycieli i rodziców. Musimy wymyślić tytuł spotkania - może "Nasza szkoła". Następnie stworzyć np. 5 paneli dyskusyjnych, na które każdy chętny będzie mógł się zapisać. Potem w ramach tych paneli odbyłby się spotkania i rozmowy. Każde powinno zakończyć się wypisaniem kilku wniosków. Na wspólnym spotkaniu każdy zespół panelowy przedstawiłby swoje wnioski. Wszyscy razem zastanowiliby się co z tych wniosków można wprowadzić w życie w drugim semestrze.

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
4. Przeprowadzamy spotkanie on-line z ekspertem w formie webinarium lub telekonferencji.

Spotkanie z pracownikiem Uniwersytetu Śląskiego lub instytucji muzealnej.

Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
4. Organizujemy w naszej szkole budżet partycypacyjny. Kwota o której przeznaczeniu decydują uczniowie i uczennice jest nie mniejsza niż 1500 zł.

Rozmowa z dyrektorem szkoły i Radą Rodziców w sprawie przekazania odpowiednich funduszy - grudzień 2021. Ogłoszenie wśród uczniów konkursu na zgłaszanie pomysłów do budżetu. Opracowanie regulaminu. Zaangażowanie wychowawców klas - styczeń, luty 2021. Konkurs na projekty - marzec 2021. Głosowanie uczniów na wybrany projekt - kwiecień 2021. Rozpoczęcie wdrażania wybranego projektu w życie - kwiecień 2021.

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
2. Organizujemy dyskusje klasowe lub szkolne o tym co nas motywuje do nauki. Wnioski przedstawiamy nauczycielom i opracowujemy konkretne propozycje do wprowadzenia w życie.

Listopad 2021 - przygotowanie diagnozy w postaci ankiet dla uczniów. Grudzień 2021 - poproszenie wychowawców aby na godzinach wychowawczych przeprowadzili ankiety i porozmawiali z uczniami o motywacji do nauki. Spisali odpowiedzi uczniów. Przekazanie ankiet i wyników dyskusji grupie projektowej. Opracowanie przez zespół wyników i przekazanie ich Radzie Pedagogicznej - 14 grudnia - wtedy odbywa się konferencja nauczycieli.