Plan działania samorządu I LO w Kędzierzynie-Koźlu w roku szkolnym 2021/2022

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 01.12.2021

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
4. Robimy przegląd dotychczasowego regulaminu SU i dostosowujemy go do naszych potrzeb i aktualnej sytuacji w szkole. Regulamin zawiera zgodną z zasadami i procedurami demokratycznymi ordynację wyborczą.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Planujemy stworzyć regulamin samorządu uczniowskiego, który będzie zawierał wszystkie najważniejsze punkty dla prosperowania samorządu. Regulamin będzie zatwierdzony poprzez głosowanie uczniów.

Planowana data realizacji: grudzień 2021 / styczeń 2022

Czy to wyzwanie zrealizujemy obowiązkowo (każdy zespół ma zrealizować minimum 3 wyzwania z 3 różnych obszarów)?
Tak
Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole.

Planujemy założyć profil Samorządu Uczniowskiego na Instagramie prowadzonego przez członków samorządu uczniowskiego, gdzie będzie możliwość zapoznania się z nadchodzącymi eventami i relacjami z aktualnych wydarzeń.

Planowana data realizacji: grudzień 2021

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
Nasza własna propozycja wyzwania (napiszcie ją w opisie - musi być skonsultowana przez mentora i zatwierdzona przez niego)

Planujemy przeprowadzić imprezy integracyjne, podczas których uczniowie będą mieli jasno i precyzyjne określone zadania do wykonania.

Są to:

• piknik integracyjny z przedstawieniem zajęć pozalekcyjnych, w których uczniowie mogą wziąć udział;
  • mecz koszykówki z okazji Dnia Chłopaka;
  • mikołajkowy mecz siatkówki;

Planowana data realizacji: wrzesień, grudzień 2021, marzec 2022

Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku albo remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic lub mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież).

Powstanie w przestrzeni przeznaczonej dla uczniów świetlicy, gdzie każdy uczeń w czasie okienek bądź po swoich lekcjach będzie mógł odpocząć, spędzić czas bądź odrobić zadanie.

Planowana data realizacji: styczeń – marzec 2021

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
2. Organizujemy dyskusje klasowe lub szkolne o tym co nas motywuje do nauki. Wnioski przedstawiamy nauczycielom i opracowujemy konkretne propozycje do wprowadzenia w życie.

Planujemy przeprowadzić dyskusje w klasach na temat świadomości uczenia się uczennic i uczniów. Przeprowadzimy te dyskusje w klasach 1 i 2 na godzinach wychowawczych.

Planowana data realizacji: styczeń 2021