Plan Dziełań SP5

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 02.12.2021

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
1. Przeprowadzamy wybory do władz SU zgodnie z zasadami i procedurami opisanymi w poradniku CEO “Wybory do władz SU. Poradnik dla ucznia”.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

W naszej szkole przeprowadzamy pierwsze, demokratyczne wybory, poprzedzone kampanią wyborczą kandydatów (plakaty z programem wyborczym + alternatywa na wypadek zdalnego nauczania - prezentacje zamieszone w chmurze na platformie Teams).Dodatkowo informujemy młodszych kolegów i koleżanki o tym, czym są wybory, czym jest demokratyczny sposób ich przeprowadzania (lekcje dla klas 1-3 prowadzone przez ósmoklasistów).

Termin realizacji zadania: wrzesień-październik 2021.

Czy to wyzwanie zrealizujemy obowiązkowo (każdy zespół ma zrealizować minimum 3 wyzwania z 3 różnych obszarów)?
Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole.

Tworzymy "konto" na Instagramie, zarządzane przez moderatora z naszej grupy, za pośrednictwem którego będziemy mogli komunikować się ze społecznością uczniowską. Przygotujemy krótką animację reklamującą stworzony przez nas komunikator na Instagramie, którą zaprezentowany będzie w klasach przy okazji godzin wychowawczych.

Termin grudzień-styczeń.

Nie
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
1. Przeprowadzamy diagnozę potrzeb i zainteresowań młodzieży w naszej szkole. Obejmuje ona wszystkich uczniów i uczennice i jest z wykorzystaniem metody innej niż ankieta. Wnioski przekładamy na konkretne działania. Umieszczamy je w planie pracy.

Przygotujemy diagnozę, która sprawdzi, jakie zainteresowania i potrzeby mają uczniowie naszej szkoły. Pomocna w realizacji zadania będzie godzina wychowawcza, za pośrednictwem której przeprowadzimy diagnozę we wszystkich klasach.

Wyniki diagnozy opublikujemy na stronie szkoły lub/i na platformie teams. Zostaną one także przedstawione wychowawcom i dyrekcji szkoły.Wyniki wykorzystamy do tworzenia zapotrzebowania na kółka zainteresowań w szkole w przyszłym roku szkolnym.

Termin Styczeń-luty

Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
4. Organizujemy w naszej szkole budżet partycypacyjny. Kwota o której przeznaczeniu decydują uczniowie i uczennice jest nie mniejsza niż 1500 zł.

Stworzymy regulamin projektu Budżet Uczniowski.

Rozpropagujemy koncepcję budżetu wśród społeczności uczniowskiej.

Zbierzemy pomysły i powołamy komisję weryfikacyjną do sprawdzenia wniosków.

Umożliwimy promocję pomysłów w przestrzeni szkolnej oraz głosowanie na najciekawszy pomysł.

Nawiążemy współpracę z kierownikiem administracji szkoły oraz dyrektorem w celu realizacji zwycięskiego pomysłu.

Sporządzimy relację z działań w przestrzeni lokalnej (lokalna prasa).

Październik-kwiecień

Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
1. Badamy czy uczniowie i uczennice rozumieją za co i jak są oceniani na lekcjach. Wnioski przedstawiamy nauczycielom i opracowujemy konkretne propozycje do wprowadzenia w życie.

Przeprowadzimy ankietę wśród uczniów - czy rozumieją to, jak i za co są oceniani.

Ankietę przeprowadzimy w formie stacjonarnej lub zdalnie.

Wyniki ankiety opracujemy i przedłożymy na jednym posiedzeń Rady Pedagogicznej, po uprzednim uzgodnieniu z dyrekcją.

Nie