Plan działana

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 02.12.2021

status:
zaakceptowana

ostatnia zmiana statusu:
2021-12-05 17:19

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
1. Przeprowadzamy wybory do władz SU zgodnie z zasadami i procedurami opisanymi w poradniku CEO “Wybory do władz SU. Poradnik dla ucznia”.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Pod koniec września 2021 r. odbyły się w naszej szkole wybory do władz Samorządu Uczniowskiego. Na tydzień przed wyborami uczniowie, którzy zgłosili swoją kandydaturę przeprowadzili kampanię wyborczą, w której przygotowali ulotki i plakaty z hasłami, mającymi zachęcić pozostałych uczniów do głosowania na ich kandydaturę. Następnie odbyły się wybory. W skład komisji wyborczej wszedł jeden opiekun samorządu i dwóch wybranych uczniów. Głosowanie było tajne i każdy uczeń mógł wziąć w nich udział. Głosowanie odbyło się podczas dwóch przerw obiadowych dla klas I-III i IV-VIII na kolejnej przerwie. Uczniowie wrzucali głosy do urny wyborczej. Po głosowaniu komisja wyborcza przeliczyła głosy i ogłosiła wyniki wyborów na tablicy ogłoszeń samorządu w dniu następnym.

Czas realizacji - wrzesień/październik 2021

Czy to wyzwanie zrealizujemy obowiązkowo (każdy zespół ma zrealizować minimum 3 wyzwania z 3 różnych obszarów)?
Tak
Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole.

Rada Samorządu Uczniowskiego zakłada konto samorządu na facebooku lub instagramie. Powołujemy grupę uczniów odpowiedzialną za prowadzenie konta, a nauczyciele/ opiekunowie samorządu kontrolują zamieszczane tan treści. Poza informacjami dotyczącymi pracy samorządu będą na nim umieszczane inne ważne ogłoszenia i ciekawostki z życia Samorządu Uczniowskiego. Poza tym uczniowie szkoły będą mogli przesyłać wiadomości na podany adres mailowy.

czas realizacji - grudzień 2021

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
3. Organizujemy dzień integracyjny lub noc integracyjną dla uczniów szkoły. Każda klasa jest odpowiedzialna za przygotowanie poszczególnych elementów wydarzenia.

Planujemy zorganizować dzień integracyjny dla uczniów naszej szkoły. Dzień integracyjny zaplanowaliśmy w Dniu Ziemi lub w pobliżu tego dnia. Każda klasa będzie miała za zadanie przygotować filmik lub prezentację dotyczącą ekologii, dbania o naszą planetę ziemię czy też odpowiedniej segregacji śmieci. Następnie przeprowadzimy quiz z udziałem przedstawicieli każdej klasy dotyczący podstawowych informacji o ekologii.

Czas realizacji - kwiecień 2022

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku albo remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic lub mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież).

Zamierzamy przygotować kącik relaksu w naszej szkole. Nie mamy niestety budżetu uczniowskiego dlatego kącik będzie przygotowany z funduszy jakimi dysponuje samorząd.

Czas realizacji - luty/marzec 2022

Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
4. Organizujemy wsparcie w nauce dla koleżanek i kolegów z naszej szkoły (koleżeńskie korepetycje) lub dla nauczycieli i nauczycielek w nauczaniu zdalnym (nauka obsługi nowego narzędzia internetowego).

Planujemy zorganizować pomoc koleżeńską na terenie szkoły. Pomoc będzie polegała na wsparciu uczniów z młodszych klas przez uczniów z klas starszych, która będzie się odbywała w czasie zajęć świetlicowych po lekcjach lub przed lekcjami.

Czas realizacji - od stycznia do maja 2022