sprawozdanie

Działania uczniów i uczennic: "2. Samodzielnie organizujemy działanie z okazji rocznicy odzyskania niepodległości, korzystając z pomysłów zamieszczonych na platformie Szkoły Demokracji."

Dodano: 02.12.2021

Przebieg realizacji naszego wyzwania był dość dynamiczny, na początku musieliśmy wspólnie ustalić co chcemy wykonać, w ostateczności padło na zaśpiewanie hymnu Polski na środku holu szkoły i wykonanie przez uczniów lap booka. Do zrealizowania pomysł z hymnem musieliśmy udać się do dyrektora naszej szkoły, aby uzyskać zgodę na naszą inicjatywę, niestety zgody na początku nie uzyskaliśmy, ale po skorygowaniu i ponownym przestawieniu go dyrektorowi zgodził się(odśpiewanie hymnu w klasach). Równocześnie do hymnu ruszyliśmy z lap bookiem, ogłosiliśmy go uczniom i zapisaliśmy na liście osoby chętne, który wykonają go na podany przez nas termin. W ostateczności zrealizowaliśmy cały swój plan.

W zaangażowanie realizacji wyzwania byli wszyscy uczniowie naszej placówki, o godz. 11:11 uczniowie odśpiewali hymn Polsk w salach lekcyjnych, dodatkowym wyzwanie dla uczniów była możliwość wzięcia udziału w konkursie na najlepszego lap booka o bohaterze, który przyczynił się do odzyskania przez Polskę Niepodległości. Każdy uczestnik mógł wybrać osobę, która uważał za słuszną, nic nikomu nie zostało narzucone oprócz tego, że praca miała być w formie lap booka. Osoba, która wzięła udział w konkursie, otrzymała ocenę celującą wagi dwa z historii i z wosu, natomiast autorzy najlepszych według naszej opinii prac, otrzymali paczuszki cukierków.

Najtrudniejsze dla naszego zespołu była początkowa odmowa ze strony dyrektora szkoły w sprawie grupowego hymnu na środku holu szkoły, jednakże zrozumieliśmy, iż ta odmowa wynika ze sprawą epidemiologiczną w Polsce i nie mamy na to wpływu. Po dłuższych dyskusjach z grupą uznaliśmy, że się tak łatwo nie poddamy i wpadliśmy na pomysł zaśpiewania hymnu w klasach lekcyjnych z otwartymi drzwiami, Pan dyrektora na to przystał i tak też zrealizowaliśmy ten pomysł.

Za sukces uważamy całe nasze przedsięwzięcie, ale najbardziej zadowoleni jesteśmy Hymnu, gdyż pomimo przeszkód udało nam się go i tak odśpiewać w trochę innej formie niż na początku go zaproponowaliśmy

Inne pliki związane z realizacją wyzwania