Plan działania SP 18 w Rybniku

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 02.12.2021

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
4. Robimy przegląd dotychczasowego regulaminu SU i dostosowujemy go do naszych potrzeb i aktualnej sytuacji w szkole. Regulamin zawiera zgodną z zasadami i procedurami demokratycznymi ordynację wyborczą.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Przeprowadzamy analizę dotychczasowego regulaminu samorządu, szczególnie pod kątem ordynacji wyborczej. Zmiany przedstawiamy na platformie teams, załączamy plik z możliwością komentowania i nanoszenia poprawek. Nowy regulamin zamieszczamy na stronie internetowej szkoły w zakładce samorząd uczniowski.

Styczeń 2022

Czy to wyzwanie zrealizujemy obowiązkowo (każdy zespół ma zrealizować minimum 3 wyzwania z 3 różnych obszarów)?
Tak
Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
2. Wprowadzamy stały sposób komunikacji między uczniami i władzami SU.

Stworzenie kanału do komunikacji na platformie TEAMS. Administratorem grupy będą władze SU a uczestnikami wszyscy uczniowie. Wszystkie wydarzenia, akcje, informacje, dokumenty zamieszczać będziemy na grupie. Spotkania będą planowane w kalendarzu i każdy będzie miał możliwość uczestniczenia w nich.

Grudzień 2021

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
1. Przeprowadzamy diagnozę potrzeb i zainteresowań młodzieży w naszej szkole. Obejmuje ona wszystkich uczniów i uczennice i jest z wykorzystaniem metody innej niż ankieta. Wnioski przekładamy na konkretne działania. Umieszczamy je w planie pracy.

Zbierzemy informacje od uczniów na temat ich zainteresowań i potrzeb. Przeprowadzimy debatę w klasach a jej wyniki przedstawią przedstawiciele Rad Klasowych na spotkaniu SU lub na TEAMS uczniowie będą mogli przedstawić swoje zainteresowania. Zorganizujemy "Tydzień z pasją" - uczniowie będą mogli zaprezentować swoje zainteresowania i talenty w formie wystawy, pokazu umiejętności, udziału w konkursie piosenki czy wiedzy.

Marzec 2022r.

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
1. Ważną dla społeczności szkolnej decyzję podejmujemy w procesie współdecydowania zgodnie z kryteriami dobrego wspólnego podejmowania decyzji (opisane w Przewodniku).

"Szczęśliwy numer" - propozycja uczniów zostanie przedstawiona nauczycielom i dyrekcji. Wspólnie przedyskutujemy zasady działania i ustalimy regulamin "szczęśliwego numeru". Regulamin i termin rozpoczęcia zostanie przedstawiony uczniom i nauczycielom do akceptacji. Szkolny administrator dziennika elektronicznego wprowadzi losowanie do systemu.

Listopad 2021

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
2. Organizujemy dyskusje klasowe lub szkolne o tym co nas motywuje do nauki. Wnioski przedstawiamy nauczycielom i opracowujemy konkretne propozycje do wprowadzenia w życie.

Uczniowie w klasach dyskutują o tym, co motywuje ich do nauki, co przeszkadza, co sprawia trudności. Przygotowujemy również ankietę online na TEAMS, gdzie uczniowie mogą wypowiedzieć się na ten temat. Wnioski przedstawimy nauczycielom i ustalimy jakie konkretne zmiany można wprowadzić w szkole.

styczeń 2022