Plan działania

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 03.12.2021

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
1. Przeprowadzamy wybory do władz SU zgodnie z zasadami i procedurami opisanymi w poradniku CEO “Wybory do władz SU. Poradnik dla ucznia”.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

W tym obszarze nie planujemy żadnych działań.

Czy to wyzwanie zrealizujemy obowiązkowo (każdy zespół ma zrealizować minimum 3 wyzwania z 3 różnych obszarów)?
Nie
Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
4. Wprowadzamy stały sposób komunikacji uczennic i uczniów z dyrekcją.

Chcemy to zrealizować w czerwcu 2022 roku. Zrobimy rekonesans jakie mogą być sposoby komunikacji uczniów i uczennic z dyrekcją i po przeanalizowaniu wyników wprowadzimy najlepszy sposób do użytku.

Nie
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
1. Przeprowadzamy diagnozę potrzeb i zainteresowań młodzieży w naszej szkole. Obejmuje ona wszystkich uczniów i uczennice i jest z wykorzystaniem metody innej niż ankieta. Wnioski przekładamy na konkretne działania. Umieszczamy je w planie pracy.

Chcemy to zrealizować jeszcze w grudniu 2021 roku. Mamy zamiar przeprowadzić wywiady z uczniami z naszej szkoły jakie są ich potrzeby i zainteresowania. Po przeprowadzeniu wywiadów wyciągniemy wnioski i wprowadzimy wybrane pomysły w życie.

Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
4. Organizujemy w naszej szkole budżet partycypacyjny. Kwota o której przeznaczeniu decydują uczniowie i uczennice jest nie mniejsza niż 1500 zł.

Chcemy to zrealizować w lutym 2022 roku. Jeszcze nie mamy pomysłu jak zorganizować budżet partycypacyjny. Ale postaramy się go w jakiś sposób zorganizować.

Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
2. Organizujemy dyskusje klasowe lub szkolne o tym co nas motywuje do nauki. Wnioski przedstawiamy nauczycielom i opracowujemy konkretne propozycje do wprowadzenia w życie.

Chcemy to zrealizować w kwietniu 2022 roku. Mamy zamiar na paru lekcjach przeprowadzić dyskusje klasowe o tym co nas motywuje do nauki. Z każdej dyskusji wyciągniemy wnioski które przedstawimy nauczycielom w każdej klasie wprowadzimy konkretne propozycje które zmotywują uczniów do nauki.