Plan działania SP 20 w Płocku

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 03.12.2021

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
4. Robimy przegląd dotychczasowego regulaminu SU i dostosowujemy go do naszych potrzeb i aktualnej sytuacji w szkole. Regulamin zawiera zgodną z zasadami i procedurami demokratycznymi ordynację wyborczą.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Planujemy przejrzeć regulamin Samorządu Uczniowskiego i zmodyfikować go w taki sposób, by uczniowie mieli większy wpływ na funkcjonowanie szkoły. M.in. chcemy poprawić zapisy dotyczące ordynacji wyborczej, wprowadzić do niej zapis o szkolnej debacie przedwyborcze jako elementarnym punkcie wyborów.

Czas realizacji: grudzień 2021

Czy to wyzwanie zrealizujemy obowiązkowo (każdy zespół ma zrealizować minimum 3 wyzwania z 3 różnych obszarów)?
Tak
Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
2. Wprowadzamy stały sposób komunikacji między uczniami i władzami SU.

Chcemy wprowadzić tablicę, którą wywiesimy w miejscu dostępnym dla wszystkich uczniów. Tablica będzie podzielona na dwie części. Z jednej strony samorząd będzie informował o swoich działaniach, z drugiej uczniowie będą zostawiali prośby do samorządu, ale też swoje pomysły. Zależy nam, żeby Rada Samorządu była otwarta na całą społeczność.

styczeń 2022

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
1. Przeprowadzamy diagnozę potrzeb i zainteresowań młodzieży w naszej szkole. Obejmuje ona wszystkich uczniów i uczennice i jest z wykorzystaniem metody innej niż ankieta. Wnioski przekładamy na konkretne działania. Umieszczamy je w planie pracy.

Chcemy poznać potrzeby naszych kolegów i dzięki temu podjąć skuteczniejsze działania w celu zaspokojenia ich zainteresowań. Pomoże to w bieżącej działalności, ale i w planowaniu dalszej pracy. Planujemy stworzenie w tym celu skrzynki na pomysły oraz zorganizowanie zajęć z poszczególnymi klasami w ramach godziny wychowawczej. Mamy nadzieję, że te spotkania będą bardzo efektywne.

marzec 2021

Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku albo remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic lub mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież).

Najpierw w formie ankiety chcemy przeprowadzić diagnozę potrzeb u uczniów i zapytać, jak powinna zmieniać się przestrzeń naszej szkoły. Chcielibyśmy wiedzieć, czy uczniowie chętniej korzystaliby z kącika wypoczynku czy też woleliby żeby w konkretny sposób unowocześnić jedną z pracowni. Rozmawialiśmy już z Dyrekcją, która zgodziła się przeznaczyć trochę pieniędzy na nasze pomysły, więc mamy nadzieję, że zadanie uda się zrealizować.

czas realizacji: luty - kwiecień 2022

Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
2. Organizujemy dyskusje klasowe lub szkolne o tym co nas motywuje do nauki. Wnioski przedstawiamy nauczycielom i opracowujemy konkretne propozycje do wprowadzenia w życie.

Uczestnicy projektu podzieleni na grupy odwiedzą wszystkie klasy i w ramach godzin wychowawczych przeprowadzą dyskusje na temat tego, co motywuje uczniów do nauki. Następnie opracujemy materiał i w formie prezentacji przedstawimy go nauczycielom, podsuwając kilka konkretnych rozwiązań.

marzec - kwiecień 2022