Plan działania SP 162 Łódź

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 03.12.2021

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
3. Starsi uczniowie lub przedstawiciele władz SU organizują zajęcia na temat wyborów dla swoich młodszych kolegów.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Mamy do dyspozycji książki o samorządności szkolnej ("Szkoła na Dobrej"), które moglibyśmy wykorzystać podczas planowanych przez nas spotkań prowadzonych przez uczniów 4-8 dla uczniów z klas 1-3 nt. samorządności (a w tym i różnorakich wyborów). Z pewnością uświadomilibyśmy młodszych kolegów i koleżanki o tym, że w szkole można zdziałać wiele i realizować swoje marzenia o idealnej szkole 😊 Termin: styczeń 2022.

Czy to wyzwanie zrealizujemy obowiązkowo (każdy zespół ma zrealizować minimum 3 wyzwania z 3 różnych obszarów)?
Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole.

Pomysł stworzenia UCZNIOWSKIEGO środka komunikacji zapisali w swoich propozycjach wyborczych kandydaci na Przewodniczącego Samorządu Szkolnego. Już dawno planowaliśmy to w snach, więc przyszedł czas na spełnienie tego ciekawego marzenia :-)

• stworzyliśmy już Szkolnego Instagrama (@szkola_podstawowa_162) umieszczamy na nim ważne informacje i ciekawe newsy z życia szkoły (stworzony grudzień 2021);
  • chcemy rozwijać stworzony już kanał na YouTube'ie, na którym będziemy umieszczać działania Rady Samorządu Uczniowskiego (RSU) i jej ciekawe inicjatywy oraz przedsięwzięcia (założony październik 2021, zaczniemy rozwijać na początku 2022 roku);
  • wprowadzamy Gazetkę Szkolną z informacjami o nowościach (np. o konkursach), newsami oraz z ciekawymi, krótkimi artykułami pisanymi przez uczniów - ustalamy jej skład i zbieramy Redakcję oraz rozpowszechniamy ideę pisania artykułów przez uczniów + zastanawiamy się nad możliwością druku Gazetki i jej ceny (początek wydawania: grudzień/styczeń 2021/2022).

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
3. Organizujemy dzień integracyjny lub noc integracyjną dla uczniów szkoły. Każda klasa jest odpowiedzialna za przygotowanie poszczególnych elementów wydarzenia.

Planujemy zrobić wieczór/noc filmową lub dzień z wieloma atrakcjami. Najlepiej byłoby, gdyby było już ciepło na dworze :-) Każda klasa byłaby zaangażowana i miałaby swoje zadania - byłoby super! Termin dnia integracyjnego BEZ SZKOŁY :-) : marzec/kwiecień/maj 2022; termin nocy integracyjnej (np. filmowej): styczeń/luty/marzec 2022.

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
4. Organizujemy w naszej szkole budżet partycypacyjny. Kwota o której przeznaczeniu decydują uczniowie i uczennice jest nie mniejsza niż 1500 zł.

Tutaj planujemy zrobić spotkanie dla przedstawicieli klas lub wszystkich chętnych osób, na którym zdecydowalibyśmy, na co przeznaczymy dane nam pieniądze 😊 Taka “sonda” pozwoliłaby nam na dostrzeżenie pomysłów i potrzeb wielu uczniów, a także umiliłoby pobyt w szkole, a sami pomysłodawcy poczuliby tzw. “poczucie sprawczości” i byliby dumni z siebie i ze swojej szkoły 😊!

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
4. Organizujemy wsparcie w nauce dla koleżanek i kolegów z naszej szkoły (koleżeńskie korepetycje) lub dla nauczycieli i nauczycielek w nauczaniu zdalnym (nauka obsługi nowego narzędzia internetowego).

Planujemy zorganizować koleżeńskie korepetycje najprawdopodobniej na Świetlicy Szkolnej. Prowadzone będą zapisy osób, które chcą takich korepetycji udzielać, jak i takich, które chcą z takich korepetycji skorzystać :-) Na skutek tych działań na pewno:

• wiele uczniów i uczennic polepszy swoje wyniki w nauce za darmo :-)
  • uczniowie i uczennice będą się wzajemnie integrować i poznawać
  • wiele osób zacznie "wierzyć w ludzkość", czyli zacznie wierzyć, że bezinteresowna pomoc i wspieranie osób wokół są w teraźniejszym świecie jak najbardziej możliwe, aktualne i potrzebne :-)

W przypadku wprowadzenia nauczania zdalnego można takie korepetycje zawsze przeprowadzić zdalnie :-)! Termin rozpoczęcia korepetycji to najprawdopodobniej przełom 2021 i 2022 roku.