PLAN DZIAŁANIA SZKOŁA PODSTAWOWA W KISIELNICY

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 03.12.2021

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
4. Robimy przegląd dotychczasowego regulaminu SU i dostosowujemy go do naszych potrzeb i aktualnej sytuacji w szkole. Regulamin zawiera zgodną z zasadami i procedurami demokratycznymi ordynację wyborczą.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Planujemy uaktualnić regulamin SU, dostosowując go do naszych potrzeb i aktualnej sytuacji epidemiologicznej w szkole.

termin realizacji: grudzień 2021-styczeń 2022

Czy to wyzwanie zrealizujemy obowiązkowo (każdy zespół ma zrealizować minimum 3 wyzwania z 3 różnych obszarów)?
Tak
Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
2. Wprowadzamy stały sposób komunikacji między uczniami i władzami SU.

Założenie emaila szkolnego na którego uczniowie mogą pisać o swoich spostrzeżeniach i pomysłach.

"Pudełko życzeń ", które będzie stało na korytarzu szkolnym do którego każdy może wrzucić liścik z zapytaniem lub uwaga do SU.

Termin realizacji: listopad

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
3. Organizujemy dzień integracyjny lub noc integracyjną dla uczniów szkoły. Każda klasa jest odpowiedzialna za przygotowanie poszczególnych elementów wydarzenia.

Zorganizujemy tydzień integracji. Każda z klas wylosuje jedno państwo należące do sasiadów Polski. Zadaniem klasy będzie zaprezentować flagę, kulturę, stroje, potrawy i obyczaje danego kraju w danym dniu tygodnia. Każdego dnia będziemy rozmawiać o innym sąsiedzie Polski. Pozwoli to w bardzo przyjemny i przystępny sposób poznać naszych sąsiadów.

realizacja kwiecień - maj

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku albo remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic lub mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież).

Chcielibyćmy zorganizować przestrzeń do zabaw podczas przerw szkolnych np. stolik do gry w szachy lub warcaby.

termin realzicaji: luty 2022

Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
4. Organizujemy wsparcie w nauce dla koleżanek i kolegów z naszej szkoły (koleżeńskie korepetycje) lub dla nauczycieli i nauczycielek w nauczaniu zdalnym (nauka obsługi nowego narzędzia internetowego).

Pomoc koleżeńska w odrabianiu prac domowych podcza przebywania uczniów na świetlicy szkolnej. Zostanie założony zeszyt, w którym nauczyciel pełniący dyżur na świetlicy będzie odnotowywał fakt pomocy koleżeńskiej . Osoby z najwyższą ilością wpisów otrzymają nagrodę na koniec roku.

termin realizacji: listopad 2021- maj 2022