Dostrzegaj, zaciekawiaj, działaj!

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 03.12.2021

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
3. Starsi uczniowie lub przedstawiciele władz SU organizują zajęcia na temat wyborów dla swoich młodszych kolegów.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Działanie zrealizujemy w styczniu 2021.

Przeprowadzimy zajęcia w klasach I, II i III ponieważ trzeba już od najmłodszych lat uświadamiać uczniów o roli samorządności w szkole ale jak ona działa na bazie wyborów ogólnopolskich. Przy okazji tego wydarzenia, zrealizujemy ankietę online, za pomocą której zapytamy uczniów oraz społeczność lokalną, dlaczego warto chodzić na wybory.

Czy to wyzwanie zrealizujemy obowiązkowo (każdy zespół ma zrealizować minimum 3 wyzwania z 3 różnych obszarów)?
Tak
Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
4. Wprowadzamy stały sposób komunikacji uczennic i uczniów z dyrekcją.

Zrealizujemy radiowęzeł w grudniu 2020 roku.

Będziemy nadawać wiadomości dwa razy w tygodniu do końca roku szkolnego. Przygotujemy wiadomości na bazie ogłoszeń w librsuie oraz indywidualnych próśb nauczyciela.

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
4. Przeprowadzamy spotkanie on-line z ekspertem w formie webinarium lub telekonferencji.

Bierzemy udział w projekcie Rozmawiajmy o uchodźcach. W ramach realizacji założeń będziemy uczestniczyć w warsztatach online na tematy związane ze współczesną migracją. Realizacja - luty 2020.

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku albo remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic lub mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież).

W przestrzeni szkolnej chcemy zagospodarować strefę relaksu dla uczniów, aby mogli w spokojny sposób spędzić przerwę. Ustawimy również półkę z książeczkami. Realizacja Marzec 2021.

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
2. Organizujemy dyskusje klasowe lub szkolne o tym co nas motywuje do nauki. Wnioski przedstawiamy nauczycielom i opracowujemy konkretne propozycje do wprowadzenia w życie.

Zorganizujemy spotkanie z nauczycielami przedmiotowymi, pedagogiem, psychologiem oraz dyrektorem i będziemy dyskutować na temat "Co nas motywuje do nauki". Chcielibyśmy również zaprosić na spotkanie eksperta w zakresu edukacji, który swoim obiektywnym patrzeniem, będzie mógł doradzić pewne rozwiązania. Zrealizujemy w lutym 2021 roku.