Plan działania w SP63

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 03.12.2021

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
4. Robimy przegląd dotychczasowego regulaminu SU i dostosowujemy go do naszych potrzeb i aktualnej sytuacji w szkole. Regulamin zawiera zgodną z zasadami i procedurami demokratycznymi ordynację wyborczą.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?
  • przeanalizowanie starego regulaminu,
  • stworzenie propozycji zmian,
  • konsultacje z dyrekcją,
  • ankieta skierowana do uczniów,
  • stworzenie nowego regulaminu i umieszczenie go na stronie szkoły

Data: grudzień 2021

Czy to wyzwanie zrealizujemy obowiązkowo (każdy zespół ma zrealizować minimum 3 wyzwania z 3 różnych obszarów)?
Tak
Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
2. Wprowadzamy stały sposób komunikacji między uczniami i władzami SU.

Tablica SU (miejsce na ogłoszenia uczniów, ploteczki itd.):

• znalezienie przestrzeni w szkole na tablicę SU,
  • burza mózgów - co zamieszczać na tablicy,
  • zamontowanie tablicy,
  • regularne aktualizowanie treści na tablicy.

Termin: luty, marzec 2022

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
Nasza własna propozycja wyzwania (napiszcie ją w opisie - musi być skonsultowana przez mentora i zatwierdzona przez niego)

Różowa skrzyneczka:

• research – napisać do NGO zajmującego się różowymi skrzyneczkami w celu uzyskania informacji,
  • pismo do Rady Rodziców z prośbą o dofinansowanie,
  • próba pozyskania sponsorów podpasek do skrzyneczki,
  • zamówienie skrzyneczek i ich montaż,
  • dbanie o skrzynki i dostarczanie podpasek.

Termin: grudzień, styczeń 2022

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku albo remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic lub mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież).
  • zebranie propozycji klas w kwestii urządzenia kącika wypoczynku,
  • przedstawienie propozycji pani dyrektor,
  • zaprojektowanie kącika wypoczynku,
  • udział w pracach związanych z urządzeniem kącika.

Termin: do 31.03.2022

Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
1. Badamy czy uczniowie i uczennice rozumieją za co i jak są oceniani na lekcjach. Wnioski przedstawiamy nauczycielom i opracowujemy konkretne propozycje do wprowadzenia w życie.
  • ankieta skierowana do uczniów,
  • opracowanie wniosków,
  • przedstawienie wniosków i propozycji nauczycielom

Termin: do 31.03.2022