Diagnoza potrzeb uczniów i uczennic w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łazach

• WYBITNA RELACJA

Działania uczniów i uczennic: "1. Przeprowadzamy diagnozę potrzeb i zainteresowań młodzieży w naszej szkole, obejmującą wszystkich uczniów i uczennice, z wykorzystaniem metody innej niż ankieta. Wnioski przekładamy na konkretne działania, które umieszczamy w planie pracy."

Dodano: 04.12.2021

Realizacja wyzwania przebiegła na pewno sprawnie. Plan działania wymyśliliśmy razem z całym zespołem.

W pierwszej kolejności napisaliśmy wiadomość do pani dyrektor żeby spytać się czy wyzwanie jest realne do przeprowadzenia i czy pani dyrektor nam w nim pomoże

Dostaliśmy zielone światło więc wysłaliśmy wiadomość do nauczycieli z prośbą o przeprowadzenie godzin wychowawczych na burzę mózgów odnośnie pomysłów na ulepszenie życia szkolnego. Przez radiowęzeł puściliśmy też informację do wszystkich uczniów i uczennic o realizowanym wyzwaniu.

Zorganizowaliśmy spotkanie z przedstawicielami klas żeby przybliżyć im zadania do wykonania przez poszczególne klasy (wybranie jednego pomysłu do zaprezentowania przed jury i panią dyrektor, wybranie osoby prezentującej i wybranie osoby do jury)

Następnie ustaliliśmy datę i miejsce spotkania (1.12.21, sala gimnastyczna)

Odbyły się prezentacje i głosowanie

Do tej pory wybraliśmy 3 najlepsze pomysły (na 1 miejscu: leżaki na dziedzińcu szkolnym 2: automat z jedzeniem i piciem, ponieważ w szkole nie ma sklepiku 3: raz w miesiącu kuchnia specjalna z danego regionu świata)

Ostatnim krokiem do realizacji jest jeszcze wybranie NAJLEPSZEGO jednego pomysłu, na którym skupimy się w tym roku :)))

Aktualizacja: w szkole przeprowadziliśmy ogólnodostępne wybory. Projektem, który wygrał był projekt 3: raz w miesiącu kuchnia specjalna z danego regionu świata, który postaramy się w najbliższych miesiącach wprowadzić w życie.

W realizację wyzwania była zaangażowana sama pani dyrektor, wychowawcy klas i tak naprawę wszyscy uczniowie i uczennice klas 4-8.

Wydaje nam się, że najtrudniejsze było ustalenie spotkania i realizacja w tak krótkim czasie (terminy goniły nas ciągle).

Udało nam się włączyć w projekt większość klas ze szkoły.

Prezenterzy swoich pomysłów bardzo dobrze przygotowali się do swojego zadania.

Inne pliki związane z realizacją wyzwania