Plan działania PSP4 Radom

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 07.12.2021

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
1. Przeprowadzamy wybory do władz SU zgodnie z zasadami i procedurami opisanymi w poradniku CEO “Wybory do władz SU. Poradnik dla ucznia”.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Wybory odbyły się 24 września 2021 roku. Poprzedzone były prezentacją kandydatów w postaci filmów oraz debatami wśród uczniów szkoły. Samorząd Uczniowski został wybrany podczas tajnego, demokratycznego głosowania.

Czy to wyzwanie zrealizujemy obowiązkowo (każdy zespół ma zrealizować minimum 3 wyzwania z 3 różnych obszarów)?
Tak
Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole.

Utworzenie publicznego konta szkoły na Instagramie na przełomie grudnia i stycznia. Konto będzie prowadzone przez Radę Samorządu Uczniowskiego pod nadzorem opiekunów.

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
3. Organizujemy dzień integracyjny lub noc integracyjną dla uczniów szkoły. Każda klasa jest odpowiedzialna za przygotowanie poszczególnych elementów wydarzenia.
  1. Tydzień pozytywnych relacji w październiku 2021r. W każdym dniu uczniowie będą mieli wyznaczone inne zadania. W akcję zaangażowani zostaną wszyscy uczniowie i nauczyciele.
  2. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka 20 listopad 2021. Przeprowadzenie konkursu o prawach dziecka, wykonanie tematycznej ściennej gazetki, pogadanki na godzinach wychowawczych. Wszyscy w tym dniu ubieramy się na niebiesko.
  3. Wieczór z Harrym Poterem listopad
Tak
Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku albo remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic lub mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież).

Organizacja kącika relaksacyjnego dla uczniów.

Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
4. Organizujemy wsparcie w nauce dla koleżanek i kolegów z naszej szkoły (koleżeńskie korepetycje) lub dla nauczycieli i nauczycielek w nauczaniu zdalnym (nauka obsługi nowego narzędzia internetowego).

Utworzenie Pogotowia Naukowego dla uczniów szkoły prowadzonego przez zdolnych uczniów w drugim semestrze roku szkolnego. Zdolni uczniowie będą pomagać słabszym w odrabianiu prac domowych, nadrabianiu zaległości. Akcja odbywać się będzie stacjonarnie lub zdalnie na platformie Teams.