Plan działania w SP 16 w Płocku

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 07.12.2021

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
2. Organizujemy debatę wyborczą pomiędzy kandydatami i kandydatkami w szkole.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Debatę wyborczą miedzy kandydatami do rady SU chcemy zorganizować podczas kolejnych wyborów. wrzesień 2022

Czy to wyzwanie zrealizujemy obowiązkowo (każdy zespół ma zrealizować minimum 3 wyzwania z 3 różnych obszarów)?
Tak
Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole.

Podjęliśmy rozmowy z dyrektorem szkoły i radą rodziców na temat powstania szkolnego radiowęzła, który usprawni komunikacje w szkole. Pomysł spotkał się z aprobatą i zainteresowaniem zarówno dyrekcji szkoły, jak i rodziców. grudzień 2021

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
3. Organizujemy dzień integracyjny lub noc integracyjną dla uczniów szkoły. Każda klasa jest odpowiedzialna za przygotowanie poszczególnych elementów wydarzenia.

Organizujemy dzień integracyjny, bez telefonu, w oparciu o gry planszowe dla każdej klasy. marzec 2022

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku albo remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic lub mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież).

Planujemy sami zagospodarować przestrzeń szkolną, by stworzyć miejsce relaksu dla uczniów. Podjęliśmy rozmowy z dyrekcją szkoły i rodzicami. To działanie możemy zrealizować z budżetu partycypacyjnego. lmarzec/kwiecień 2022

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
2. Organizujemy dyskusje klasowe lub szkolne o tym co nas motywuje do nauki. Wnioski przedstawiamy nauczycielom i opracowujemy konkretne propozycje do wprowadzenia w życie.

Planujemy spotkania z opiekunem SU, dyrekcją szkoły i radą pedagogiczną, by powiedzieć co nas motywuje do pracy i przedstawić wnioski zebranym. marzec 2022