III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Katowicach

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 08.12.2021

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
4. Robimy przegląd dotychczasowego regulaminu SU i dostosowujemy go do naszych potrzeb i aktualnej sytuacji w szkole. Regulamin zawiera zgodną z zasadami i procedurami demokratycznymi ordynację wyborczą.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Planujemy przeanalizować treść regulaminu pod katem możliwości wprowadzenia zapisów związanych z pandemią i nauczaniem zdalnym. Podyktowane to jest częstszą nieobecnością uczniów i nauczycieli w szkole z tytułu zachorowanie na covid 19. Naszym celem jest osiągniecie takiej sytuacji, aby wszyscy uczniowie mieli równe szanse efektywnego udziału we wszystkich lekcjach.

Proponowane zmiany planujemy skonsultować z zarządem samorządu uczniowskiego oraz opiekunem tego samorządu.

W dalszych planach mamy poinformowanie uczniów naszej szkoły o wprowadzeniu nowatorskich zmian. Dokonamy tego poprzez spotkania informacyjne z samorządami klasowymi.

Termin: do 15 lutego 2022 r.

Czy to wyzwanie zrealizujemy obowiązkowo (każdy zespół ma zrealizować minimum 3 wyzwania z 3 różnych obszarów)?
Tak
Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole.

Planujemy utworzenie szkolnego kanału na YouTube jako nowego uczniowskiego środka przekazu informacji. Zamiarem zespołu jest regularne tworzenie i zamieszczanie na nim filmików.

Nasza intencją jest poruszanie kwestii m.in. samorządności szkolnej oraz wynikających z niej korzyści i zagrożeń, a także zagadnień dotyczących demokracji szkolnej, w tym informowanie o programie „Szkoła Demokracji”. Materiały filmowe będą w formie rozmów, prezentacji, felietonów,.

Zamierzamy utworzyć kanał i zamieścić na nim pierwszy film najpóźniej do dnia 31 grudnia 2021 r.

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
4. Przeprowadzamy spotkanie on-line z ekspertem w formie webinarium lub telekonferencji.

Planujemy samodzielne zorganizować spotkanie z doradcą edukacyjnym, które będzie mieć na celu pogłębienie wiedzy na temat różnych możliwości studiowania, nie tylko w Polsce, ale i zagranicą. W związku z tym przygotujemy oraz wewnętrznie przedyskutujemy ciekawe i interesujące nas tematy do omówienia podczas tego wydarzenia. W odpowiednim czasie i z odpowiednim wyprzedzeniem poinformujemy wszystkich chętnych uczestników o miejscu i terminie spotkania.

Zamierzamy zrealizować wyzwanie w terminie do dnia 31 marca 2022.

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku albo remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic lub mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież).

Zbieramy pomysły i konsultujemy je, gromadzimy potrzebne materiały, planujemy prace i rozdzielamy zadania pomiędzy zaangażowane osoby, koordynujemy działania

Termin realizacji: do 31 marca 2022 r.

Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
2. Organizujemy dyskusje klasowe lub szkolne o tym co nas motywuje do nauki. Wnioski przedstawiamy nauczycielom i opracowujemy konkretne propozycje do wprowadzenia w życie.

Informujemy uczniów o planowanych dyskusjach, przeprowadzamy je, tworzymy zestaw propozycji konkretnych działań motywujących uczniów do nauki, przedstawiamy wyniki dyskusji nauczycielom

Termin realizacji: do 31 marca 2022 r.