Wybory do władz SU naszej szkoły w roku szkolnym 2021/22.

Wybory i kwestie formalne: "1. Przeprowadzamy wybory do władz SU zgodnie z zasadami i procedurami opisanymi w poradniku CEO"

Dodano: 08.12.2021

Kiedy odbyły się wybory?
Wybory odbyły się 19 października 2021 r.

19 października, na wyznaczonej lekcji, każda klasa udała się w wyznaczone miejsce, gdzie siedziała Komisja Wyborcza i znajdowała się urna na głosy. Wszyscy otrzymali arkusze z imionami i nazwiskami kandydatów, z których postulatami mogli zapoznać się przez kilka poprzednich dni, zaznaczyli osobę, na którą chcieli zagłosować i wrzucili do urny. Urna zostawała zaplombowana do momentu kiedy wszystkie osoby zagłosują. Warto jeszcze zaznaczyć, że głosowanie odbywało się anonimowo. Liczeniem głosów oraz ogłoszeniem wyników zajęła się Komisja Wyborcza. Według naszych informacji frekwencja była na poziomie ok. 95%.

W realizację wyzwania zaangażowani byli nauczyciele, którzy pomogli w organizacji miejsca wyborów oraz kart wyborczych oraz członkowie Komisji Wyborczej, zajmującej się koordynowaniem wyborów i liczeniem głosów. Do osób zaangażowanych w to wyzwanie należeli także głosujący uczniowie naszej szkoły.

Najtrudniejszą rzeczą w realizacji wyzwania było zorganizowanie miejsca odpowiedniego do oddawania głosów. Musieliśmy przygotować urnę wyborczą, miejsce dla komisji oraz ustronne miejsca dla uczniów, gdzie mogliby oddać głos. Nie było to łatwe z powodu niewielkiej przestrzeni. Chcieliśmy, aby każdy uczeń miał możliwość zagłosowania, ale żyjemy w czasach pandemii, więc musieliśmy pamiętać o ustalonych zasadach bezpieczeństwa. Niewielkim problemem był również basen na który uczniowie naszej szkoły uczęszczają. Sprawiało to, że musieliśmy tak rozłożyć nasz plan przeprowadzenia wyborów, żeby był jak najefektywniejszy.

Sukcesem związanym z realizacją tego zadania jest dla nas demokratyczne wybranie przedstawicieli uczniów. Wszystko poszło zgodnie z planem i wszyscy byli usatysfakcjonowani. Sukcesem też było tempo w jakim przeprowadziliśmy wybory. Pierwszy raz ogłosiliśmy wyniki wyborów tego samego dnia w, którym były przeprowadzane. Można to uznać za swego rodzaju sukces.

Linki związane z realizacją wyzwania: