Szkoła Podstawowa im.Ignacego Krasickiego w Świętajnie

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 09.12.2021

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
Nasza własna propozycja wyzwania (napiszcie ją w opisie - musi być skonsultowana przez mentora i zatwierdzona przez niego)
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Nasze wyzwanie to wybory do samorządu szkolnego.

Nasz plan zostanie wykonany na początku września 2021 roku.

Planujemy wykonać wybory na samorząd szkolny, wykonamy głosowanie przez klasy 1-8.

Na przerwie wybrane osoby przejdą się po klasach rozdadzą arkusze z kandydatami do samorządu a na koniec głosy zostaną zebrane i przekazane dyrekcji.  Kandydaci to chętne osoby z trójki klasowej klas. Następnie głosy zostały przeliczone i ogłoszone wyniki przez dyrekcję.

Czy to wyzwanie zrealizujemy obowiązkowo (każdy zespół ma zrealizować minimum 3 wyzwania z 3 różnych obszarów)?
Tak
Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?

Wykonanie profilu na Facebooku o naszej szkole.

Planujemy stworzyć profil na Facebooku o naszej szkole gdzie dodawane będą informację oraz zdjęcia z wydarzeń z naszej szkoły. Profil będzie stworzony na początku stycznia 2022 roku przez wybrane uczennice.

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?

Diagnoza potrzeb i zainteresowań.

Planujemy przeprowadzić diagnozę uczniom naszej szkoły o ich potrzebach. Będą mogli wypisać swoje pomysły o tym co można dodać do naszej szkoły aby umilić im w niej czas. Zostaną wypisane na kartce ich pomysły które najczęściej się pojawią i zostaną one uzgodnione z dyrekcją i samorządem.

Diagnoza zostanie przeprowadzona 23 listopada 2021 roku.

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?

Wspólne podjęcie decyzji o przeznaczeniu kwoty na fundację.

Planujemy wykonać zbiórkę w naszej szkole na rzecz fundacji ,,Cztery Łapy’’

Planujemy wykonać kiermasz na przerwach sprzedając różne słodkości i wypieki przygotowane przez klasy 4-8.

Wybrane osoby będą reprezentować stoisko z wypiekami. Słodkości będą sprzedawane od 1zł do 2.

A zebrana kwota zostanie przekazana na rzecz stowarzyszenia. Kiermasz odbędzie się 2 grudnia 2021 roku.

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?

Teleturniej wiedzy.

Naszym pierwszym pomysłem na akcję jest quiz ,, Kocham Cię Polsko” z okazji dnia 11 listopada .

Jest to pomysł realizowany pierwszy raz w naszej szkole .

Nasz pomysł będzie polegał na wykazaniu się wiedzą przez reprezentantów klas naszej szkoły z wiedzy o historii Polski w postaci quizu.

…Projekt będzie zrealizowany w listopadzie 2021 roku. Z klas 4-8 wybierzemy po 3 uczniów którzy będą rywalizować z przeciwnikami. Ich zadaniem będzie wykonanie zadań w pierwszej konkurencji muszą dokończyć tekst hymnu Polskiego. Drugą konkurencją będzie  odgadnięcie postaci walczących o niepodległość, następnie będą zadawane pytania historyczne i o niepodległość, na udzielenie odpowiedzi będą mieli 45 sekund. Ostatnią konkurencją jest odgadnięcie tytułu piosenki patriotycznej. Ich wyniki zostaną przeliczane przez jury w trakcie odpowiadania, zasiądą w nich uczniowie i nauczyciele. Na koniec zostaną ogłoszone wyniki i klasa wygrana zostanie nagrodzona.