Wybory do SU

Wybory i kwestie formalne: "1. Przeprowadzamy wybory do władz SU zgodnie z zasadami i procedurami opisanymi w poradniku CEO"

Dodano: 10.12.2021

Kiedy odbyły się wybory?
Wybory odbyły się 08 października

Najpierw wyłoniliśmy kandydatów na przewodniczącego i wiceprzewodniczącego- spośród uczniów klas 7 i 8. Następnie odbyło się spotkanie członków SU i prezentacja kandydatów. Podczas spotkania ustaliliśmy w jaki sposób odbędą się wybory. W ciagu kolejnych 2 tygodni kandydaci przedstawiali swój program, swoje propozycje- odbywała się kampania wyborcza. Można było rozmawiać z kandydatami, zadawać im pytania. Odbyły się również pogadanki na czym polegają demokratyczne wybory, w jaki sposób należy oddawać głos, aby był ważny. W piątek 8 października komisja złożona z przedstawicieli klas 4,5,6 zajęła miejsce w sali teatralnej i czuwała nad przebiegiem wyborów. W wyborach wzięło udział 432 uczniów. Do jadalni przychodziły całe klasy i każdy kto chciał brać udział w wyborach, wrzucał wcześniej przygotowane karty do głosowania, czyli oddawał swój głos. Potem komisja skrutacyjna pod okiem opiekunów SU policzyła głosy. Nazwiska zwycięzców zostały podane w dzienniku librus.

Członkowie SU, opiekunowie SU i w zasadzie cała społeczność szkolna.

Nie napotkaliśmy trudności. Musimy popracować nad aktywniejszą kampanią wyborczą w drugim budynku- tam uczą się młodsze dzieci.

Sukcesem jest to , że miał bierne i czynne prawo wyborcze.

Pliki związane z realizacja tego wyzwania: