ZS3 Działamy

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 10.12.2021

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
4. Robimy przegląd dotychczasowego regulaminu SU i dostosowujemy go do naszych potrzeb i aktualnej sytuacji w szkole. Regulamin zawiera zgodną z zasadami i procedurami demokratycznymi ordynację wyborczą.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

- zapoznanie się z obowiązującym regulaminem Samorządu Uczniowskiego (do 20 grudnia 2021),

- dyskusja wewnątrz zespołu i wyciągniecie wniosków, podanie propozycji zmian wprowadzenia do Regulaminu Wyborów Samorządu Uczniowskiego obowiązkowej debaty wyborczej. . (I połowa stycznia 2022)

- zapoznanie społeczności szkolnej z regulaminem Samorządu Uczniowskiego, Zapoznanie uczniów z elementami debaty wyborczej oraz jej przebiegiem, przedstawienie przykładowych debat wyborczych( I połowa lutego 2022)

- spotkanie z przedstawicielami klas i ustalenie zmian w poszczególnych punktach regulaminu, (luty 2022)

- przedstawienie wprowadzonych zmian przedstawicielom Rady Pedagogicznej (luty 2022)

- zwołanie „nadzwyczajnego zebrania przedstawicieli społeczności szkolnej i zatwierdzenie Regulaminu Samorządu Uczniowskiego w obecności opiekuna i dyrekcji szkoły (marzec2022

Czy to wyzwanie zrealizujemy obowiązkowo (każdy zespół ma zrealizować minimum 3 wyzwania z 3 różnych obszarów)?
Tak
Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole.

- stworzenie ankiety dla uczniów rodziców i pracowników szkoły dotyczącej obecnych mediów społecznościowych służących do komunikacji w naszej szkole z opcją rozszerzenia o nowe,(marzec 2022)

- przeprowadzenie ankiety,(marzec 2022)

- analiza ankiet, sporządzenie diagnozy,(marzec 2022)

- na podstawie wniosków i sugestii wdrożenie nowych środków przekazu np. Instagram, Twitter, Discord (marzec 2022)

- powołanie grup wdrażających nowe środki komunikacji- przydział obowiązków z terminami realizacji (marzec 2022)

- wdrożenie w miesiącu marcu nowych komunikatorów

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
3. Organizujemy dzień integracyjny lub noc integracyjną dla uczniów szkoły. Każda klasa jest odpowiedzialna za przygotowanie poszczególnych elementów wydarzenia.

-powołanie grup zadaniowych, (listopad 2021)

-przydział obowiązków,(listopad 2021)

- przygotowanie scenariusza uroczystości (listopad 2021)

- zaproszenie poszczególnych osób i instytucji (listopad 2021)

- przygotowanie cateringu,(grudzień 2021)

- finalizacja działania (grudzień 2021)

Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
1. Ważną dla społeczności szkolnej decyzję podejmujemy w procesie współdecydowania zgodnie z kryteriami dobrego wspólnego podejmowania decyzji (opisane w Przewodniku).

-Naszą inicjatywą jest zorganizowanie możliwości ustawienia automatu żywnościowego ze zdrową żywnością na terenie naszej szkoły. Informację o potrzebie ustawienia automatu ze zdrową żywnością powzięliśmy od naszych kolegów i koleżanek, które zgłaszają taką potrzebę. Podczas lekcji wychowawczych poruszane są tematy związane z potrzebami uczniów najczęściej zgłaszanym pomysłem było ustawienie automatu ze zdrową żywnością. Również rodzice podczas spotkań klasowych zgłaszali wychowawcą potrzebę „instalacji” automatów ze zdrową żywnością. W poprzednim roku była przeprowadzona debata na temat otwarcia sklepiku szkolnego z której wynikało że jest taka potrzeba, ale z przyczyn formalnych niemożliwe do realizacji, stąd pomysł na ustawienie automatu ze zdrową żywnością.

- przeprowadzenie ankiety wśród uczniów i nauczycieli a także rodziców o przydatności w/w urządzenia w szkole,(kwiecień 2022)

- zapoznanie się z wynikami ankiety (kwiecień 2022)

- powołanie grupy roboczej, która zajmie się zbadaniem rynku, zebraniem ofert od zainteresowanych firm, (kwiecień 2022)

-przedstawienie propozycji przez grupę roboczą dyrekcji szkoły oraz społeczności szkolne (kwiecień 2022)

- finalizacja projektu ( maj 2022)

Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
2. Organizujemy dyskusje klasowe lub szkolne o tym co nas motywuje do nauki. Wnioski przedstawiamy nauczycielom i opracowujemy konkretne propozycje do wprowadzenia w życie.

- przygotowanie ankiety na temat motywacji uczniów do nauki wśród uczniów, rodziców i nauczycieli (początek lutego)

- przeprowadzenie badania podczas godzin wychowawczych, (marzec 2022)

- zebranie wyników i wyciągnięcie wniosków,(marzec 2022)

Przedstawienie wyników badania nauczycielom i poszczególnym klasom,(kwiecień 2022)