SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 IMIENIA KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO W BOGATYNI

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 10.12.2021

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
2. Organizujemy debatę wyborczą pomiędzy kandydatami i kandydatkami w szkole.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

UMOŻLIWIENIE KAŻDEMU Z KANDYDATÓW ZAPREZENTOWANIA SIĘ SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ. ORGANIZACJA DEBATY NA TERENIE SZKOŁY, ZARÓWNO STACJONARNIE, JAK I ONLINE. PYTANIA ZAPRONOWANE PRZEZ SPOŁECZNOŚĆ. PRZEPROWADZENIE W PAŹDZIERNIKU 2021 R.

Czy to wyzwanie zrealizujemy obowiązkowo (każdy zespół ma zrealizować minimum 3 wyzwania z 3 różnych obszarów)?
Tak
Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
3. Organizujemy szkolną debatę angażującą przedstawicieli całej społeczności szkolnej (uczniów/nauczycieli/dyrekcji/pracowników/rodziców) na ważny dla nas temat.

NA WSTĘPIE ZORGANIZOWANIE DEBAT NA WYBRANY PRZEZ POSZCZEGÓLNE KLASY TEMAT. SPOŚRÓD PROPOZYCJI UCZNIÓW WYBRANIE TEMATU, PRZEZ PRZEDSTAWICIELI KLAS, DO WSPÓLNEJ DEBATY. ZAPROSZENIE PRZEDSTAWICIELI WSZYSTKICH GRUP NA PODSUMOWUJĄCĄ DEBATĘ. ORGANIZACJA DEBATY WEDŁUG WSKAZÓWEK ZAMIESZCZONYCH W PRZEWODNIKU SZKOŁY DEMOKRACJI. DATA MARZEC 2022 R.

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
3. Organizujemy dzień integracyjny lub noc integracyjną dla uczniów szkoły. Każda klasa jest odpowiedzialna za przygotowanie poszczególnych elementów wydarzenia.

ORGANIZACJA ŚWIĘTA SZKOŁY POD KĄTEM ZNAJOMOŚCI DOROBKU PATRONA NASZEJ SZKOŁY KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO. INTEGRACJA UCZNIÓW, PRACOWNIKÓW SZKOŁY I RODZICÓW. CZAS REALIZACJI KWIECIEŃ 2022.

Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
4. Organizujemy w naszej szkole budżet partycypacyjny. Kwota o której przeznaczeniu decydują uczniowie i uczennice jest nie mniejsza niż 1500 zł.

ZAKŁADAMY FIRMĘ UCZNIOWSKĄ. TWORZYMY BUDŻET UCZNIOWSKI, KTÓRY MA OBJĄĆ WSZYSTKICH UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY. FIRMA BĘDZIE ZARABIAĆ I SZERZYĆ WIEDZĘ NA TEMAT SEGREGACJI ŚMIECI. CELEM JEST UZBIERANIE FUNDUSZU NA WYCIECZKĘ SZKOLNĄ DLA KAŻDEGO UCZNIA W SZKOLE. ZADANIE BĘDZIE REALIZOWANE OD STYCZNIA DO CZERWCA 2022.

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
2. Organizujemy dyskusje klasowe lub szkolne o tym co nas motywuje do nauki. Wnioski przedstawiamy nauczycielom i opracowujemy konkretne propozycje do wprowadzenia w życie.

ORGANIZACJA DYSKUSJI W KLASACH W CELU WYODRĘBNIENIA ELEMENTÓW, KTÓRE MOGĄ MOTYWOWAĆ UCZNIÓW DO NAUKI LUB TEŻ DEMOTYWOWAĆ. WNIOSKI PRZEDSTAWIĆ NAUCZYCIELOM I PRZEPROWDZIĆ Z NIMI DYSKUSJĘ NA TE TEMATY. REALIZACJA W LUTYM 2022 R.