Dzień Niepodległości w Szkole podstawowej w Niepruszewie

Działania uczniów i uczennic: "2. Samodzielnie organizujemy działanie z okazji rocznicy odzyskania niepodległości, korzystając z pomysłów zamieszczonych na platformie Szkoły Demokracji."

Dodano: 12.12.2021

W środę 10 listopada br. całą grupą wraz z pomocą naszej opiekunki zorganizowaliśmy marsz niepodległościowy. Podczas przemarszu po naszej wsi śpiewaliśmy pieśni patriotyczne i hymniczne i ponieśliśmy nasz napis. Gdy wróciliśmy do szkoły każdy otrzymał białe oraz czerwone kartki, a następnie ustawiliśmy się tworząc polską flagę i zrobiliśmy zdjęcie z lotu ptaka. W ten sposób chcieliśmy zamanifestować to, że nasza ojczyzna jest niepodległa i możemy żyć w wolnym kraju. Ponadto klasa 8 zorganizowała znicze i zapaliła na grobach powstańców Wielkopolskich pochowanych na miejscowym cmentarzu. Takie wydarzenie było organizowane w naszej szkole pierwszy raz (wcześniejsze obchody dnia niepodległości wyglądały zupełnie inaczej), jesteśmy z nas dumni i mamy nadzieję, że kolejne obchody dnia Niepodległości przyniosą kolejne nowe doświadczenia i kreatywne pomysły.

Zaangażowani w realizację wyzwania klasę 4, 5, 6, 7a, 7b i 8 oraz kilku nauczycieli i naszą opiekunkę. Wszystkie klasy miały przygotować biało-czerwone flagi, kotyliony i napis ,,niepodległość". Wszystkie klasy wyżej wymienione brały udział w przemarszu.

Uważamy, że przy realizacji tego wyzwania nie było większych trudności, lecz najcięższe było to aby zmobilizować całą szkołę i zrobić własnoręczne ozdoby (flagi, kotyliony)

Uważamy za sukces to, że przekazaliśmy trochę wiary i pamięci o naszej ojczyźnie całej szkole.