Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Iwinach

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 12.12.2021

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
4. Robimy przegląd dotychczasowego regulaminu SU i dostosowujemy go do naszych potrzeb i aktualnej sytuacji w szkole. Regulamin zawiera zgodną z zasadami i procedurami demokratycznymi ordynację wyborczą.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

W lutym 2020 roku planujemy wspólnie przejrzeć Regulamin Samorządu oraz Plan Pracy Samorządu celem dokonania istotnych dla nas zmian.

Czy to wyzwanie zrealizujemy obowiązkowo (każdy zespół ma zrealizować minimum 3 wyzwania z 3 różnych obszarów)?
Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
2. Wprowadzamy stały sposób komunikacji między uczniami i władzami SU.

W Grudniu 2021 roku ma zacząć funkcjonować w naszej placówce tablica informacyjna Samorządu Uczniowskiego. Tablica będzie umieszczona na ogólnodostępnym korytarzu. Ponadto zaplanowaliśmy wykonanie skrzyni na pomysły i skargi wychowanków. Skrzynia pozwoli na zamieszczenie w niej anonimowej propozycji bądź skargi wychowanka, który unika konfrontacji na forum grupy.

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
3. Organizujemy dzień integracyjny lub noc integracyjną dla uczniów szkoły. Każda klasa jest odpowiedzialna za przygotowanie poszczególnych elementów wydarzenia.

W lutym 2022 roku Samorząd Uczniowski zaplanował z okazji "Dnia integracji" przeprowadzenie turnieju edukacyjnego "Kocham Cię Polsko". W zabawie będą brali udział wszyscy wychowankowie oraz dyżurujący wychowawcy. Członkowie SU będą odpowiedzialni za przygotowanie konkurencji oraz rekwizytów.

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku albo remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic lub mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież).

Samorząd Uczniowski zdecydował, że w marcu 2022 roku wykona remont zdewastowanego przez uczniów korytarza szkolnego. Planujemy nałożenie gładzi szpachlowej, wygładzenie ścian, pomalowanie ścian. SU wystąpi również z prośbą do dyrekcji ośrodka o udzielenie zgody na stworzenie muralu. Ściana ulegająca częstym dewastacjom przyozdobiona w młodzieżowy sposób może skutecznie zniechęcić przyszłych dewastatorów.

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
4. Organizujemy wsparcie w nauce dla koleżanek i kolegów z naszej szkoły (koleżeńskie korepetycje) lub dla nauczycieli i nauczycielek w nauczaniu zdalnym (nauka obsługi nowego narzędzia internetowego).

W marcu 2022 roku planujemy zorganizować dzień korepetycji dla potrzebujących uczniów. Zajęcia poprowadzą zdolni uczniowie i udzielą wsparcia kolegom, którzy potrzebują wsparcia.