Plan działania zespołu Szkoły Podstawowej w Staniewicach

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 13.12.2021

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
4. Robimy przegląd dotychczasowego regulaminu SU i dostosowujemy go do naszych potrzeb i aktualnej sytuacji w szkole. Regulamin zawiera zgodną z zasadami i procedurami demokratycznymi ordynację wyborczą.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Wyzwanie planujemy przeprowadzić na przełomie grudnia/stycznia. Chcemy dostosować regulamin SU i dostosować go do potrzeb społeczeństwa uczniowskiego SP w Staniewicach. Obowiązujący regulamin został spisany kilka lat temu i nie był aktualizowany. Realizacja tego wyzwania odbędzie się w trakcie nauczania zdalnego za pośrednictwem aplikacji Teams. Stworzony regulamin będzie omówiony z uczniami, Radą Pedagogiczną i Panią Dyrektor.

Czy to wyzwanie zrealizujemy obowiązkowo (każdy zespół ma zrealizować minimum 3 wyzwania z 3 różnych obszarów)?
Tak
Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
Nasza własna propozycja wyzwania (napiszcie ją w opisie - musi być skonsultowana przez mentora i zatwierdzona przez niego)

Organizacja radiowęzła w szkole

Działania zespołu

1. Rozmowa z Panią Dyrektor o możliwości założenia radiowęzła w szkole (rozmowa się już odbyła)
  2. Znalezienie miejsca na radiowęzeł
  3. Wytypowanie osób sprawujących kontrolę nad działalnością radiowęzła oraz opiekuna (zrobione)
  4. Sprawdzenie przepisów dotyczących działalności radiowęzła w szkole, w tym prawa autorskie, puszczanie muzyki itp (zrobione)
  5. Poszukiwanie środków na zakup sprzętu umożliwiającego założenie radiowęzła (środki już są)
  6. Zakup sprzętu (sprzęt został już zakupiony)
  7. Zamontowanie radiowęzła na korytarzach szkolnych.
  8. Działalność radiowęzła

Czas wykonania zadania - od początku grudnia (kwestie organizacyjne) do stycznia/lutego 2022 (powrót do nauki stacjonarnej)

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
1. Przeprowadzamy diagnozę potrzeb i zainteresowań młodzieży w naszej szkole. Obejmuje ona wszystkich uczniów i uczennice i jest z wykorzystaniem metody innej niż ankieta. Wnioski przekładamy na konkretne działania. Umieszczamy je w planie pracy.

Wykorzystując aplikację TEAMS oraz okres nauki zdalnej chcemy przeprowadzić diagnozę potrzeb i zainteresowań młodzieży w naszej szkole. Na podstawie tej ankiety stworzymy analizę potrzeb i zainteresowań. W miarę możliwości postaramy się przeprowadzić zmiany w szkole, np. stworzenie kół zainteresowań zgodnie z wyborem uczniów.

Termin realizacji - Styczeń - luty 2022

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku albo remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic lub mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież).

Termin realizacji - do marca 2022

Realizacja wyzwania będzie polegała na:

1. Rozmowie z Panią Dyrektor o potrzebie stworzenia w szkole przestrzeni/kącika dla wypoczynku/wyciszenia.
  2. Znalezieniu miejsca w szkole dla kącika wyciszenia/relaksacji.
  3. Zorganizowanie funduszu na remont tej przestrzeni i zakup potrzebnych rzeczy.
  4. Remont/Dostosowanie przestrzeni szkolnej dla kącika wyciszenia.

Jeżeli nie znajdziemy funduszy do zorganizowania kącika chcemy zorganizować debatę pomiędzy uczniami, Radą Rodziców, Nauczycielami i Panią Dyrektor w sprawie korzystania telefonów w szkole.

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
2. Organizujemy dyskusje klasowe lub szkolne o tym co nas motywuje do nauki. Wnioski przedstawiamy nauczycielom i opracowujemy konkretne propozycje do wprowadzenia w życie.

Termin realizacji wyzwania - Styczeń-luty 2022

1. Chcemy przeprowadzić pogadankę w klasach na temat "Jak zmotywować uczniów do nauki".
  2. Przeprowadzenie ankiety dotyczącej sposobów zmotywowania uczniów do nauki oraz w jaki sposób chcieliby aby lekcja była prowadzona, by ich zainteresowała i zmotywowała do pogłębienia wiedzy.
  3. Przeprowadzenie analizy ankiety.
  4. Przedstawienie nauczycielom analizy ankiety.
  5. Wraz z nauczycielami opracowanie konkretnych sposobów przeprowadzania lekcji tak aby zmotywowało ich do nauki np. Jasno określone cele, wymagania, motywacje do nauki.