Czy wiemy za co i jak jesteśmy oceniani?

Uczenie się i nauczanie: "1. Badamy, czy uczniowie i uczennice rozumieją, za co i jak są oceniani na lekcjach. Wnioski przedstawiamy nauczycielom i opracowujemy konkretne propozycje do wprowadzenia w życie."

Dodano: 13.12.2021

Zespół opracował wspólnie pytania ankiety skierowanej do wszystkich uczniów klas 4-8 naszej szkoły. Następnie podzieliliśmy się na dwuosobowe zespoły, które chodziły po klasach i zbierały odpowiedzi. Posłużyliśmy się prezentacją aby łatwiej i szybciej uzyskać odpowiedzi. Przeliczenie głosów należało do Zosi i Weroniki a następnie wspólnie wyciągnęliśmy wnioski. Opracowanie zostało zaprezentowane nauczycielom na krótkim spotkaniu online. Ankieta odbywała się na przełomie października/listopada 2021 roku. Zdecydowaliśmy na przeprowadzenia ankiety w wersji papierowej. Ankieta została przeprowadzona wśród około 650 uczniów.

Zosia, Basia, Ula, Helena i uczniowie klas 4-8 oraz nauczyciele i dyrekcja szkoły

Liczenie głosów, które zajęło najwięcej czasu

Zebranie cennych informacji wspierających ocenianie w szkole, poważne potraktowanie przez kolegów i koleżanki ankiety (mała ilość głupich odpowiedzi),

Inne pliki związane z realizacją wyzwania