Plan działania

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 15.12.2021

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
4. Robimy przegląd dotychczasowego regulaminu SU i dostosowujemy go do naszych potrzeb i aktualnej sytuacji w szkole. Regulamin zawiera zgodną z zasadami i procedurami demokratycznymi ordynację wyborczą.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Planujemy zaktualizować regulamin Samorządu Uczniowskiego. Nie było to robione od kilku lat. ( luty 2022)

Czy to wyzwanie zrealizujemy obowiązkowo (każdy zespół ma zrealizować minimum 3 wyzwania z 3 różnych obszarów)?
Tak
Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
3. Organizujemy szkolną debatę angażującą przedstawicieli całej społeczności szkolnej (uczniów/nauczycieli/dyrekcji/pracowników/rodziców) na ważny dla nas temat.

Planujemy zorganizować debatę na temat używania telefonów na terenie szkoły. (listopad- grudzień 2021r.)

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
4. Przeprowadzamy spotkanie on-line z ekspertem w formie webinarium lub telekonferencji.

Planujemy zorganizować webinar na temat cyberprzemocy. (marzec 2022r.)

Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
1. Ważną dla społeczności szkolnej decyzję podejmujemy w procesie współdecydowania zgodnie z kryteriami dobrego wspólnego podejmowania decyzji (opisane w Przewodniku).

Planujemy stworzyć regulamin dotyczący używania telefonów w szkole - decyzje podejmować będziemy zgodnie z kryteriami. ( grudzień- styczeń 2021r.)

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
1. Badamy czy uczniowie i uczennice rozumieją za co i jak są oceniani na lekcjach. Wnioski przedstawiamy nauczycielom i opracowujemy konkretne propozycje do wprowadzenia w życie.

Planujemy przeprowadzić badanie na temat tego, czy i jak uczniowie rozumieją system oceniania. Zbadamy, co powinno się zmienić.