Szkoła Podstawowa w Szyldaku

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 15.12.2021

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
1. Przeprowadzamy wybory do władz SU zgodnie z zasadami i procedurami opisanymi w poradniku CEO “Wybory do władz SU. Poradnik dla ucznia”.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Przeprowadziliśmy demokratyczne wybory w naszej szkole. Wszyscy uczniowie i uczennice mieli prawo do głosowania

i kandydowania. Odbyły się one we wrześniu 2021 roku.

Czy to wyzwanie zrealizujemy obowiązkowo (każdy zespół ma zrealizować minimum 3 wyzwania z 3 różnych obszarów)?
Tak
Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole.

Zorganizujemy gazetkę szkolną. Wszyscy uczniowie i uczennice będą mieli prawo skorzystać

z nowego narzędzia komunikacji. Każdy uczeń może posłużyć się tym środkiem przekazu

w komunikacji z innymi. Rozpoczniemy działanie w lutym 2022 roku.

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
3. Organizujemy dzień integracyjny lub noc integracyjną dla uczniów szkoły. Każda klasa jest odpowiedzialna za przygotowanie poszczególnych elementów wydarzenia.

Pokaz talentów w naszej szkole. Zorganizujemy dzień, w którym wszyscy uczniowie będą mogli wykazać się swoimi talentami. Zaangażujemy w to wszystkie klasy. Odbędzie się on w czerwcu 2022 roku.

Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
4. Organizujemy w naszej szkole budżet partycypacyjny. Kwota o której przeznaczeniu decydują uczniowie i uczennice jest nie mniejsza niż 1500 zł.

Będziemy regularnie organizować zbiórki pieniędzy. Wszyscy uczniowie i uczennice będą mogli zgłosić swoje propozycje na wykorzystanie budżetu. Przeprowadzimy to zadanie w kwietniu 2022 roku i maju.

Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
4. Organizujemy wsparcie w nauce dla koleżanek i kolegów z naszej szkoły (koleżeńskie korepetycje) lub dla nauczycieli i nauczycielek w nauczaniu zdalnym (nauka obsługi nowego narzędzia internetowego).

Organizujemy wsparcie w nauce dla koleżanek i kolegów z naszej szkoły. Będą to zajęcia głownie stacjonarne, ale w razie potrzeby (obostrzenia pandemiczne) zrealizujemy nasze założenia w formie on-line. Zajęcia nie będą trwały dłużej niż 40 minut. Zorganizujemy to w marcu 2022 roku.