Wprowadzamy stały sposób komunikacji między uczniami i władzami SU.

Komunikacja i media: "2. Wprowadzamy stały sposób komunikacji między uczniami i władzami SU."

Dodano: 20.12.2021

Dotychczasowe sposoby komunikacji z uczniami nie zawsze się sprawdzały. Uczniowie mają wiele zajęć pozalekcyjnych, niechętnie przychodzili na spotkania SU organizowane po lekcjach. Do tego czas pandemii spowodował, że różne klasy w różnym czasie miały naukę zdalną. Dlatego stworzyliśmy grupę na TEAMS. Na tej platformie odbywa się nauka zdalna, więc wszyscy uczniowie mają do niej dostęp. Przygotowaliśmy informacje, które rozwiesiliśmy w szkole, przewodniczący klas przekazali je kolegom i koleżankom z klasy. Do naszej grupy dołącza coraz więcej uczniów. Należą do niej już rady klasowe i zarząd SU. Ustaliliśmy stały termin spotkań we wtorki o godz.16.00, który zamieszczony jest w kalendarzu. Dodatkowo uczniowie na czacie mogą kontaktować się z członkami zarządu SU w każdej, szkolnej sprawie.

W realizację zadania, poza zespołem projektowym, włączyły się samorządy klasowe, uczniowie, którzy wykonali plakat, administrator Teams.

Nie napotkaliśmy na trudności w czasie realizacji zadania.

Mamy stały kontakt z uczniami, których interesuje praca samorządu. Oni przekazują w klasach istotne informacje i aktualności. Otrzymujemy na bieżąco informację zwrotną od uczniów co poprawić, czym się zająć oraz jakie mają pomysły na działanie SU. W spotkaniach SU uczestniczy więcej uczniów niż dotychczas.