Plan działania SP17

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 22.12.2021

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
1. Przeprowadzamy wybory do władz SU zgodnie z zasadami i procedurami opisanymi w poradniku CEO “Wybory do władz SU. Poradnik dla ucznia”.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Planujemy przeprowadzenie wyborów do SU, z zachowanie wszelkich zasad zawartych w regulaminie SU. Po zrealizowaniu zadania chcemy przeanalizować co się udało, a co można by jeszcze poprawić. Planujemy dopisać do regulaminu punkt o debatach uczniowskich, których w naszej szkole brakuje. Chcemy umożliwić społeczności szkolnej zadawanie pytań kandydatom, w celu lepszego ich poznania. W razie sytuacji pandemii chcemy opracować alternatywne sposoby debat uczniowskich i wyborów w celu zachowania reżimu. O zrealizowanym zadaniu świadczyć będzie zmodyfikowany regulami, prawidłowo przeprowadzone wybory i informacja zwrotna społeczności szkolnej.

Czy to wyzwanie zrealizujemy obowiązkowo (każdy zespół ma zrealizować minimum 3 wyzwania z 3 różnych obszarów)?
Tak
Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
4. Wprowadzamy stały sposób komunikacji uczennic i uczniów z dyrekcją.

Naszym pomysłem do tego wyzwania będzie przygotowanie skrzynki podawczej, która zamontowana zostanie w okolicy gabinety pani dyrektor. Do skrzynki tej uczniowie będą mogli (również anonimowo) wrzucać swoje wnioski/spostrzeżenia/pomysły. Pani Dyrektor cyklicznie będzie odczytywała wiadomości, które nasza grupa projektowa będzie w pierwszej kolejności selekcjonować. Zostanie również ustalony sposób uzyskania informacji zwrotnej od Pani Dyrektor.

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
3. Organizujemy dzień integracyjny lub noc integracyjną dla uczniów szkoły. Każda klasa jest odpowiedzialna za przygotowanie poszczególnych elementów wydarzenia.

Plan nie został omówiony szczegółowo, ponieważ nie jest to wyzwanie, które wybraliśmy.

Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku albo remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic lub mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież).

W bieżącym roku szkolnym planujemy przygotować wspólnie mural na korytarzach szkoły. Będzie to długa rolka papieru podzielona na strefy przeznaczone dla każdej z klas (zachowanie reżimu wymusza na nas podzielenie się na zespoły klasowe). Każda klasa wcześniej będzie losowała motyw w jaki ma "przystroić" swój fragment papieru. W młodszych klasach mogą to być bajki, w starszych książki lub filmy. Dzięki temu nasze korytarza staną się weselsze i bardziej kolorowe.

Tak
Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
2. Organizujemy dyskusje klasowe lub szkolne o tym co nas motywuje do nauki. Wnioski przedstawiamy nauczycielom i opracowujemy konkretne propozycje do wprowadzenia w życie.