Informator Samorządu Uczniowskiego oraz Skrzynka Życzeń

Komunikacja i media: "2. Wprowadzamy stały sposób komunikacji między uczniami i władzami SU."

Dodano: 22.12.2021

0

1

Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania:
  1. Po konsultacjach z dyrekcją otrzymaliśmy do własnej dyspozycji tablicę korkową oraz wyznaczone, ogólnodostępne miejsce na jej umieszczenie.
  2. Następnie wychowankowie własnoręcznie wykonali Skrzynię Życzeń, która ma na celu umożliwienie składania anonimowych pomysłów bądź skarg przez osoby, które mają trudność w wypowiadaniu się na forum grupy.
  3. Po zamieszczeniu tablicy oraz skrzyni zorganizowaliśmy spotkanie społeczności placówki aby poinformować o nowym sposobie informowania mieszkańców internatu o planowanych wydarzeniach. Wyjaśniliśmy również, że skrzynia pełni funkcję pojemnika na pomysły i skargi, które mogą być składane anonimowo. Skrzynia będzie otwierana komisyjnie raz w tygodniu a w skład komisji wchodzą przewodniczący samorządu oraz wychowawca.
  4. Wspólnie uznaliśmy, że taka forma komunikacji pomiędzy SU a wychowankami będzie odpowiednia biorąc pod uwagę potrzeby i specyfikę funkcjonowania naszej placówki. Wierzymy, że dzięki skrzyni osoby bierne zaczną się angażować i przedstawiać własne pomysły chociażby anonimowo.
Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?

Wychowankowie uzdolnieni plastycznie pomagali w przyozdabianiu informatora SU, natomiast wychowankowie uzdolnieni technicznie wykonali drewnianą skrzynię. Przedstawiciele SU zgłosili wychowawcom zapotrzebowanie na potrzebne im materiały do wykonania skrzyni. W celu pozyskania materiałów SU wystąpił z prośbą do miejscowego tartaku.

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?

Najtrudniejszym i najbardziej czasochłonnym elementem zadania było bez wątpienia wykonanie drewnianej skrzyni. Wychowankowie korzystając z pracowni warsztatowej przy pomocy elektronarzędzi musieli wykonać skrzynię z desek. Znaleźli się jednak śmiałkowie, którzy pod czujnym okiem wychowawcy sprostali temu nie tylko trudnemu ale i niebezpiecznemu zadaniu.

Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?

Największym sukcesem tego zadania było zaangażowanie się wychowanków i udzielenie pomocy członkom SU w jego realizacji.

Galeria zdjęć


Podobało Ci się

Komentarze

Informacja zwrotna
24.12.2021 11:41

Dzień dobry,

dziękuję za zamieszczenie sprawozdania. Cieszę się, że udało Wam się szybko uzupełnić wszystkie zaległości, wynikające z covidowej sytuacji w Waszej placówce. Teraz jesteście na bieżąco i możecie bez pośpiechu i systematycznie realizować Wasz plan :-)

Wyzwanie, które wybraliście do realizacji jako pierwsze, wymagało w Waszym przypadku wymyślenia i stworzenia takiego sposobu komunikacji pomiędzy władzami SW a społecznością wychowanków, by możliwa była wymiana danych- czyli komunikacja musi działać w obie strony. Dobrze się zatem stało, że jednocześnie uruchomiliście Skrzynię Życzeń i powiesiliście tablicę informacyjną dla potrzeb SW. Dzięki temu mogę zaakceptować Wasz raport. Mam nadzieję, że dzięki skrzynce do wiadomości SW będą docierały pomysły oraz skargi formułowane "przez osoby, które mają trudność w wypowiadaniu się na forum grupy". Korkowa tablica zwiększa natomiast szansę na pojawianie się w publicznej przestrzeni informacji o działaniach zarządu SW- o ile będzie stale aktualizowana a władze samorządu będą przejawiały aktywność.

Nie napisaliście wprawdzie, w jaki sposób wychowankowie zostali poinformowani o nowym sposobie komunikacji z władzami swojego samorządu lecz w tak małej społeczności, jak Wasza zarówno skrzynkę jak i tablicę trudno byłoby przeoczyć. Współcieszę się z Wami, że w zadania związane z wyzwaniem angażowali się wychowankowie spoza grupy projektowej i że konstruowanie skrzynki stało się dla Was ciekawym wyzwaniem manualnym, któremu w pełni sprostaliście.

Akceptuję raport, dziękuję za zestaw fotek i życzę wszystkim członkom zespołu oraz opiekunom Wesołych Świąt.

Z pozdrowieniami

Mentor Janusz

Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś