Informator Samorządu Uczniowskiego oraz Skrzynka Życzeń

Komunikacja i media: "2. Wprowadzamy stały sposób komunikacji między uczniami i władzami SU."

Dodano: 22.12.2021

1. Po konsultacjach z dyrekcją otrzymaliśmy do własnej dyspozycji tablicę korkową oraz wyznaczone, ogólnodostępne miejsce na jej umieszczenie.
  2. Następnie wychowankowie własnoręcznie wykonali Skrzynię Życzeń, która ma na celu umożliwienie składania anonimowych pomysłów bądź skarg przez osoby, które mają trudność w wypowiadaniu się na forum grupy.
  3. Po zamieszczeniu tablicy oraz skrzyni zorganizowaliśmy spotkanie społeczności placówki aby poinformować o nowym sposobie informowania mieszkańców internatu o planowanych wydarzeniach. Wyjaśniliśmy również, że skrzynia pełni funkcję pojemnika na pomysły i skargi, które mogą być składane anonimowo. Skrzynia będzie otwierana komisyjnie raz w tygodniu a w skład komisji wchodzą przewodniczący samorządu oraz wychowawca.
  4. Wspólnie uznaliśmy, że taka forma komunikacji pomiędzy SU a wychowankami będzie odpowiednia biorąc pod uwagę potrzeby i specyfikę funkcjonowania naszej placówki. Wierzymy, że dzięki skrzyni osoby bierne zaczną się angażować i przedstawiać własne pomysły chociażby anonimowo.

Wychowankowie uzdolnieni plastycznie pomagali w przyozdabianiu informatora SU, natomiast wychowankowie uzdolnieni technicznie wykonali drewnianą skrzynię. Przedstawiciele SU zgłosili wychowawcom zapotrzebowanie na potrzebne im materiały do wykonania skrzyni. W celu pozyskania materiałów SU wystąpił z prośbą do miejscowego tartaku.

Najtrudniejszym i najbardziej czasochłonnym elementem zadania było bez wątpienia wykonanie drewnianej skrzyni. Wychowankowie korzystając z pracowni warsztatowej przy pomocy elektronarzędzi musieli wykonać skrzynię z desek. Znaleźli się jednak śmiałkowie, którzy pod czujnym okiem wychowawcy sprostali temu nie tylko trudnemu ale i niebezpiecznemu zadaniu.

Największym sukcesem tego zadania było zaangażowanie się wychowanków i udzielenie pomocy członkom SU w jego realizacji.