Przeprowadzenie wyborów do samorządu uczniowskiego

Wybory i kwestie formalne: "1. Przeprowadzamy wybory do władz SU zgodnie z zasadami i procedurami opisanymi w poradniku CEO"

Dodano: 06.01.2022

Kiedy odbyły się wybory?
25 listopada 2021 roku

Samorząd uczniowski wraz z opiekunką panią Katarzyną Pastuszką przyjęli kandydatury uczniów chętnych wziąć udział w wyborach na przewodniczącego szkoły.

Swoje kandydatury zgłosili: Jakub Dychała - klasa 2 Tu, Paweł Kucharski - klasa 2 Tl/5 oraz Michał Walczyk - klasa 3 Tl/5.

Kandydaci po zebraniu odpowiedniej liczby głosów poparcia przystąpili do kampanii wyborczej.

Zorganizowali piękne plakaty z hasłami wyborczymi, które zostały umieszczone na szkolnym korytarzu w widocznym dla całej społeczności uczniowskiej miejscu.

Przed wyborami samorząd uczniowski zorganizował w auli szkolnej debatę przedwyborczą, na którą zostali zaproszeni przedstawiciele klas 1-5.

Debata została sfilmowana a link rozesłany poprzez elektroniczny dziennik Librus do wszystkich uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Św.

O terminie wyborów społeczność szkolna została poinformowana na szkolnym Facebooku, Instagramie oraz Dzienniku elektronicznym.

W przeddzień wyborów SU przygotował karty do głosowania, urnę wyborczą i po uprzednim zapoznaniu się z Regulaminem SU ZS3 zorganizował głosowanie w dniu 25.11.2021 r. wśród uczniów wszystkich klas Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Św. Frekwencja podczas głosowania wyniosła 73,6 % i byłą zdecydowanie większa niż podczas poprzednich wyborów.

Aleksandra Pietrasik, Izabela Parcheta, Kacper Krzyszczuk, Kamil Siódmak, oraz Julia Sasak, czyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Zaangażowana była także pani pedagogog Elżbieta Włodarczyk.

Najtrudniejszym zadaniem okazało się zorganizowanie i przeprowadzenie debaty przedwyborczej. Obawa, by wszystko poszło zgodnie z planem towarzyszyła wszystkim zaangażowany,

Zorganizowanie debaty przedwyborczej uważamy za wielki sukces. Wydarzenie miało miejsce po raz pierwszy w naszej szkole.

Samorząd Uczniowski jest dumny ze swoich koleżanek i kolegów, gdyż debata odbyła się na bardzo wysokim poziomie, z wysoką kulturą osobistą uczestników, ciekawymi pytaniami i w miłej atmosferze. Wszystko poszło zgodnie z planem.

Linki związane z realizacją wyzwania:
Pliki dokumentujące realizację wyzwania: